To już pewne. W sezonie 2023 organizator biegów ARM Race (Armagedon Active) startuje ze swoją ligą biegów przeszkodowych. Zasady jeszcze się tworzą, ale główne założenia już znamy.

Liga dedykowana jest dla biegaczy serii Elite. Liczyć będzie się 5 najlepszych biegów z planowanych 7-8 edycji ARM Race (Armagedon Active) w sezonie 2023. Zawodnicy będą klasyfikowani indywidualnie, z podziałem na kobiety i mężczyzn, mastersów, według kategorii wiekowych, ale również z podziałem na 6-osobowe drużyny.

Organizatorzy zapewniają, że terminy i lokalizacje wszystkich przyszłorocznych biegów zostaną podane do polowy grudnia br. To o tyle ważne, że zaoferowali oni karnet właśnie na 5 dowolnych biegów ARM Race w atrakcyjnej cenie 499 zł. Na dzień dzisiejszy zostało jeszcze 40 takich karnetów.

W przyszłym roku biegi ARM Race dla zawodników Elite będą odbywać się w soboty (jeżeli będzie to ecent dwudniowy), podczas gdy pozostali biegacze będą “bawić” się na przeszkodach w niedziele. Jak zapewnia Michał Piotrowicz z Armagedon Active, pozwoli to zadbać o wysoki poziom sportowej rywalizacji na trasie, ciekawe i wymagające przeszkody, a także profesjonalne sędziowanie. Rywalizacja biegaczy serii Elite to ma być czysty sport. Dlatego w odróżnieniu od niedzielnych biegów, te sobotnie mają być pozbawione wszystkich elementów wodnych, które są tylko zwykłymi spowalniaczami na trasie.

Fot./grafika: FB Armagedon Active