Jeżeli chcesz połączyć wypoczynek z letnią aktywnością fizyczną, to te cztery lipcowe biegi przeszkodowe są doskonałą propozycją. Wyróżnia je to, że organizowane są w miejscowościach turystycznych. 

Runmageddon – Gladiator Race Harrachovo

Leżący zaledwie 5 km od granicy z Polską czeski Harrachov, to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Czechach. Zwłaszcza miłośnikom nart i skoków narciarskich. To właśnie tam w weekend 10-11 lipca odbędzie się, organizowany wspólnie przez Polaków i Czechów, event Runmageddon Gladiator Race. Do wyboru będą dystanse Rekrut, Hardcore i Ultra. Dla dzieci przygotowano formuły Kids i Junior, a dla rodzin Family.

Zobacz: Runmageddon Ultra 2021 – trasa, limity, przewyższenia, zasady wjazdu do Czech i powrotu do Polski 

Fot.: FB Harrachov

 

Spartan Race Czarna Góra

Jedyny w 2021 roku Spartan Race w Polsce zostanie zorganizowany w dniach 24-25 lipca na stokach Czarnej Góry. Miejscem wypadowym będzie Czarna Góra Resort. To całoroczny ośrodek górski z licznymi atrakcjami, w tym wieloma trasami narciarskimi i rowerowymi. Biegacze będą mogli zmierzyć się z formułami Sprint (5 km), Super (10 km) i Beast (21 km), a dla dzieci organizatorzy przygotowali formułę Kids (0,8-4,5 km).

Fot.: FB Czarna Góra Resort

 

Formoza Challenge Ustka

Ustka to chyba najbardziej znane miejsce letniego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Przez wielu nazywana jest letnią stolicą Polski. To również miejscówka, gdzie 25 lipca odbędzie się bieg przeszkodowo-militarny Formoza Challenge. Będzie można wystartować na dystansie Short (5 km) lub Long (10 km), samodzielnie lub w drużynie. Dla dzieci organizatorzy przygotowali 2 formuły.

Fot.: FB Ustka

 

Survival Race Kids (cała Polska)

To propozycja skierowana dla dzieci w wieku 3-13 lat. Dodatkowo to nie jeden bieg, a łącznie 5. Survival Race Kids Tour 2021 to cykl biegów przeszkodowych dla dzieci odbywających się w całej Polsce. Wystartował on w maju i zakończy się we wrześniu. W większości biegi organizowane są w turystycznych miejscowościach. W lipcu będą to m.in. Międzyzdroje (3-4.07), Władysławowo (10-11.07), Sopot (14-15.07), Krynica-Zdrój (28-29.07) i Zakopane (31.07-1.08). Młodzi wojownicy rywalizują w trzech grupach wiekowych (3-6 lat, 7-10 lat i 11-13 lat), na trzech różnych dystansach (700 m, 1,4 km i 2 km), na których rozstawionych jest 10 lub 15 przeszkód.

Fot.: FB Władysławowo

 

Przeczytaj także: