Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Wspinanie na czas po 21-metrowej linie to główna konkurencja zawodów Tartak Ninja Challenge, których współorganizatorem jest Igor Fojcik, najlepszy zawodnik 4. sezonu Ninja Warrior Polska. Swoich sił będzie również można spróbować na 6-metrowej Krzywej ścianie.

Tartak Ninja Challenge to zawody we wspinaczce na czas po 21-metrowej linie. Długość liny nie jest przypadkowa. Odpowiada ona długości liny na ostatniej przeszkodzie finału programu Ninja Warrior Polska, czyli legendarnej Górze Midoriyama. Będzie więc doskonała okazja żeby sprawdzić, jak szybko uda się pokonać tę przeszkodę. I czy limit 25 sekund jaki jest w programie jest realny.

Podczas Tartak Ninja Challenge będzie można zmierzyć się nie tylko z Górą Midoriyama, ale również ze znanymi z programu Ninja Warrior przeszkodami Ruchomy Drążek (Salmon Ladder) i Krzywa Ściana (Rampa). Tu jednak obie będą dużo większym wyzwaniem, bo będą mierzyć po 6 metrów.

Inny przygotowany przez organizatorów challenge to zwis na czas na obrotowym drążku. Jest to wyzwanie znane chociażby z nadmorskich kurortów, gdzie turyści kuszeni są nagrodą pieniężną, jeżeli tylko uda im się utrzymać na drążku 2 minuty (prawie wszystkim się nie udaje).

Kiedy i gdzie odbędą się zawody? Tartak Ninja Challenge odbędzie się w sobotę 13 listopada w miejscowości Jejkowice niedaleko Rybnika. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i będzie trwać do godziny 21:00. Wpisowe wynosi 49 zł. Główna nagroda to 500 zł. Zapisywać można się na stronie tartakninja.pl. Tam też znaleźć można regulamin i wszystkie niezbędne informacje.

Wracając jeszcze do ostatniej edycji Ninja Warrior Polska i kontrowersji, jakie wywołała zmiana limitu czasu z 45 do 25 sekund na ostatniej przeszkodzie, to trzeba mieć świadomość, że w programie wejście na linę ma miejsce po wcześniejszym pokonaniu przez zawodnika wymagających trzech torów finałowych (Stage 1-3) i całodziennych telewizyjnych nagraniach. Uczestnik programu wspina się więc już zmęczony. I nie przypadkowo nikomu jeszcze na świecie nie udało się zejść poniżej tego limitu (zobacz: Niemożliwe istnieje! Góra Midoriyama w 25 sek. to mission impossible!). Stąd na zawodach, dopiero w przypadku wejścia na 21-metrową linę wyraźnie poniżej limitu 25 sekund, można uznać limit w programie za realny do osiągnięcia.

Fot. YouTube, kanał Polsat

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany