Mateusz Krawiecki, Dainius Liutkus i Julia Maciuszek – tak aktualnie prezentuje się pierwsza trójka biegaczy przeszkodowych w Superlidze Runmageddonu 2022. Jednak to, kto wygra Superligę i zgarnie 7500 zł głównej nagrody, wciąż pozostaje sprawą otwartą. Wszystko rozstrzygnie się w drugiej części sezonu. Czy ligę wygra któraś z biegaczek?

Gdyby dziś kończyła się Superliga Runmageddonu to wygrałby ją Mateusz Krawiecki, powtarzając swój sukces sprzed roku (wtedy jeszcze była to Liga Runmageddon Elite 2020/2021) i zgarniając 7500 zł głównej nagrody. Po 6 eventach Runmageddonu i w sumie 11 punktowanych biegach, Krawiecki zgromadził 705 pkt.  Tuż za jego plecami plasuje się Dainius Liutkus z Litwy z 577,5 pkt. na koncie i Julia Maciuszek, która ma obecnie 532,5 pkt.

Krawiecki od kwietniowego Runmageddonu jest też niezmiennie liderem tabeli wyników. Od tego samego momentu systematycznie w TOP3 plasuje się Julia Maciuszek. W tym sezonie łącznie punktowało już 260 przeszkodowców, a żeby dostać się do TOP30 zestawienia, co gwarantuje nagrodę pieniężną na koniec rywalizacji, obecnie trzeba mieć na koncie 210 pkt.

Tabela wyników na dzień 24.06.2022

Wygrana w Superlidze Runmageddon 2022 wciąż jednak pozostaje sprawą otwartą. Zmieniona od tego sezonu forma ligi, gdzie teraz brane są pod uwagę punkty tylko z 6 najlepszych startów serii Elite, a nie łączna liczba punktów uzyskana we wszystkich startach sprawia, że walka o podium rozstrzygnie się dopiero na ostatnim w tym roku evencie. Będzie to Finał Runmageddonu 2022. Jedną z formuł będzie Hardcore. Przypisany do niego mnożnik to aż x4. Oznacza to, że jego zwycięzca będzie mógł zdobyć 400 pkt. To może wywrócić ligową tabelę do góry nogami.

Oprócz Finału najbardziej punktowane biegi to Ultra, który ma mnożnik x2,5, czyli jego zwycięzca zgarnia 250 pkt., a także Hardcore z mnożnikiem x2, co zapewnia 200 pkt. za wygraną. To sprawia, że biegacz który zgromadzi najwięcej punktów w tych biegach ma największe szanse na wygranie Superligi Runmageddonu 2022. Dokładnie to nie biegacz, ale… biegaczka.

W ocenie Redakcji to właśnie któraś z elitarnych Pań wygra Superligę w tym roku. Szacujemy, że największe szanse na wygraną mają Klaudia Szuba-Łata i Małgorzata Szaruga (zakładają, że obie będą rywalizować w lidze). Co więcej, nie zdziwilibyśmy się gdyby całe podium zajęły panie. Przemawia za tym statystyka. W rywalizacji elitarnych dziewczyn bowiem statystycznie łatwiej o wysokie miejsce w biegach (a więc i o punkty w lidze) niż w rywalizacji mężczyzn, gdzie konkurencja do podium jest większa.

Grafika/zdjęcia: Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także: