Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Druga edycja Ninja Warrior Polska na pewno się pojawi w telewizji w 2020 roku. Póki co jednak jest cisza wokół castingu do tego sportowego show. Już wkrótce może to się zmienić.

Pierwszy sezon Ninja Warrior Polska okazał się hitem jesiennej ramówki Polsatu. Znane na całym świecie sportowe show, przez 7 kolejnych wtorków we wrześniu i październiku, śledziło średnio 1,44 mln widzów (premierowe odcinki). I wprawdzie nikomu z uczestników nie udało się zdobyć legendarnej Góry Midoriyama, czyli w ciągu 45 sekund wspiąć po 23-metrowej linie, ale i tak program dostarczył dużo pozytywnych emocji.

Sukces pierwszej edycji Ninja Warrior Polska sprawił, że zapadła decyzja o kontynuacji show. W social mediach oficjalnie potwierdzili to producenci. W listopadzie portal Wirtualne Media doniósł natomiast, że widzowie ponownie obejrzą zmagania uczestników z wymagającym torem przeszkód jesienią 2020 roku.

Kiedy ruszy casting do 2. edycji Ninja Warrior Polska? Wokół castingu póki co panuje cisza. Na zewnątrz nie przeciekają żadne informacje. Z naszych pierwszych informacji wynikało, że tak jak przed rokiem, casting zostanie ogłoszony na przełomie stycznia i lutego.  Inny rozmówca sugerował natomiast, że będzie to przełom lutego i marca, gdy producenci Ninja Warrior Polska zakończą już pracę przy teleturnieju “Milionerzy” (nowe odcinki zostaną pokazane 3 marca 2020). I jest w tym pewna logika. Aczkolwiek producenci, świadomi popularności show, spokojnie mogą z castingiem wystartować nawet pod koniec kwietnia, nie obawiając się liczbę chętnych.

Jak wygląda casting do Ninja Warrior Polska? Prawdopodobnie tu nie będzie zmian w stosunku do 2019 roku. Najpierw trzeba będzie wypełnić zgłoszenie internetowe, podając swoje dane i wyjaśniając dlaczego chce się wziąć udział w programie.  Następnie producenci, na podstawie przesłanych zgłoszeń, dokonają wstępnej selekcji chętnych, zapraszając część z nich na casting sprawnościowy (i rozmowę przed kamerą).

Casting sprawnościowy też prawdopodobnie będzie taki sam lub bardzo podobny do tego z 2019 roku. Jednak to nie on, a rozmowa z producentami przed kamerą, tak naprawdę będzie decydować o tym, czy dany kandydat dostanie się do programu.

Czy uczestnicy pierwszej edycji mogą wziąć udział w castingu? Niektórzy pewnie tak. W American Ninja Warrior przyjęto zasadę 70-30. Zgodnie z nią, w nowym sezonie pojawia się maksymalnie 30 proc. uczestników, którzy już brali udział w programie, i minimum 70 proc. nowych. Jest prawdopodobne, że w Ninja Warrior Polska może być podobnie.

Fot. FB Ninja Warrior Polska

Czytaj także:

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zmierz się z naszym extremalnym quizem o Ninja Warrior Polska.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany