Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Znamy lokalizacje biegów z przeszkodami Spartan Race w 2020 roku w Polsce. Teraz warto się zastanowić, jak w miarę najtaniej kupić pakiet startowy na ten bieg. Z pomocą przychodzi Emil Kaczor – globalny Ambasador Spartana i autor tekstów na eXtremalny.PL

W 2020 roku zaplanowane są dwa biegi Spartan Race w Polsce. Pierwszy odbędzie się 9 maja na Czarnej Górze w województwie dolnośląskim. Gdzie dostępne będą formuły Sprint, Beast i Kids. Drugi odbędzie się w weekend 8-9 sierpnia w Białce Tatrzańskiej w województwie małopolskim. Zawodnicy zmierzą się z formułami Sprint, Super i Beast, natomiast dla dzieci przygotowana jest formuła Kids.

Jest kilka sposobów zaoszczędzenia na pakiecie startowym na biegi z serii Spartan Race:

Kupno w pierwszym terminie

W przypadku większości biegów ceny pakietów startowych rosną w miarę zbliżania się dnia zawodów. Dotyczy to też Spartana. Dlatego kupno w pierwszym terminie to podstawa. Najniższe ceny na Czarną Górę obowiązują do 3 stycznia, a na Białkę Tatrzańską do 8 lutego. W obu przypadkach podstawowa cena za Beasta, czyli bieg na dystansie półmaratonu z 30 przeszkodami, to 309,60 zł. Pakiety kupowane w dniu zawodów podrożeją do 451,50 zł.

W drużynie taniej

Spartan premiuje starty drużynowe. Jeżeli startujecie w serii OPEN i uda się Wam zebrać drużynę minimum 4-osobową to za każdy pakiet zapłacicie 10 proc. taniej, a w przypadku drużyny 15-osobowej aż 15 proc. taniej. Oczywiście można też dołączyć do zaprzyjaźnionej drużyny. W przypadku majowego Beasta obowiązujące do 3 stycznia ceny po drużynowych zniżkach to obecnie odpowiednio 278,64 zł i 263,16 zł.

Start za punkty z wolontariatu

Można zapisać się jako wolontariusz i pomagać w organizacji biegów Spartan Race. Dzień pracy to 100 punktów, które później można wymienić na bieg na dystansie Sprint lub Super (200 na Beast/ Ultra). I tak, jeżeli jedziemy na cały weekend biegowy np. w Białce Tatrzańskiej, a startujemy tylko w jednym biegu, warto drugi dzień przeznaczyć na pomoc przy wolontariacie, aby zarobione punkty wykorzystać w innym terminie.

Odkup punkty lub start

Można odkupić punkty od innego wolontariusza. 100 punktów to średnio koszt 150-180 zł + 5 EUR opłata za przepisanie startu (wolontariusz musi się najpierw zarejestrować sam), które zazwyczaj pokrywa osoba, na którą jest przepisywany pakiet. Jest to dobry sposób, kiedy termin biegu jest niedaleki. Jeśli chcemy zapisać się wcześniej, bardziej opłacalna będzie rejestracja przez stronę.

Pakiet startowy można odkupić nie tylko od wolontariusza, ale też od innego zawodnika, który sam nie może wystartować. W wielu przypadkach, gdy do startu zostało bardzo mało czasu, pakiety te oferowane są w cenach z pierwszego terminu zapisu. Oczywistą niedogodnością jest to, że nie ma pewności, czy taki pakiet będzie ktoś oferował. Ponadto sam udział w biegu trzeba wówczas planować na ostatnią chwilę.Trifecta Weekend Pass

Sam Spartan również przygotował promocyjną ofertę na swoje starty. W przypadku zawodów w Białce Tarzańskiej jest to Trifecta Weekend Pass, czyli pakiet na wszystkie trzy biegi (Sprint, Super, Beast). Obecnie kosztuje on 645 zł i jest o 19,35 proc. tańsza, niż gdybyśmy kupowali oddzielne starty.

Zapytaj trenera o zniżkę na Spartana

Trenerzy mają kody zniżkowe obniżające ceny o 10 proc. na wszystkie starty indywidualne i grupowe. Chodzą słuchy, że działają one również na starty w seriach Elite (przypominamy, że od 2020 roku trzeba mieć kwalifikację, żeby wystartować jako zawodnik Elite) i Age Group. Emil nie chciał o tym mówić, ale możecie próbować go pytać o to. 🙂

Kody rabatowe na zagraniczne biegi

W przypadku zagranicznych biegów Spartan oferuje kody rabatowe. Świeży przykład to 15 proc. rabat na bieg w Słowenii.

Najlepsi startują za darmo

Najlepszym sposobem na tańsze starty w Spartan Race jest startowanie w Elite, bycie przeszkodowym przekotem i dostanie się do Spartan Pro Team (członkowie są wybierani co roku przez Spartana na podstawie osiągnięć w Elite). Wówczas starty w biegach Spartana na całym świecie są za darmo.

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany