Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Od 1 stycznia 2020 roku nie wszyscy będą mogli startować w serii Elite podczas biegów z przeszkodami Spartan Race. Konieczne będzie spełnienie warunków kwalifikacyjnych.

Spartan robi kolejny krok w kierunku standaryzacji swoich biegów. Dotychczas w kategorii Elite mógł wystartować każdy, kto tylko zarejestrował się na bieg i wniósł stosowną opłatę. Teraz to się zmieni. Od 1 stycznia 2020 roku konieczne będzie posiadanie unikalnego kodu EQC (Elite Qualifying Code), który zawodnik otrzyma po spełnieniu warunków kwalifikacyjnych (i wniesieniu opłaty w wysokości 30 USD). Kod ten będzie każdorazowo wymagany przy zapisywaniu się na dany bieg.

Kryteria otrzymania kwalifikacji do serii Elite

Zawodnik musi mieć ukończone 14 lat (na dzień 1 stycznia 2020), a ponadto musi spełnić co najmniej jeden z poniższych warunków (dotyczą biegów Spartan):

  • miejsce w TOP3 (Elite/Age Group) w ostatnich 24 miesiącach
  • miejsce w TOP10 (Elite) w ostatnich 12 miesiącach
  • miejsce TOP5 (Age Group) w ostatnich 12 miesiącach
  • minimum 2000 USD nagród pieniężnych zdobytych w kategorii Elite

Kwalifikacje z automatu dla najlepszych

Ponadto w dniu 1 grudnia 2019 Spartan przyzna automatyczne kwalifikacje dla trzydziestu najlepszych kobiet i mężczyzn w 2019 roku w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Świata Trifecta i Mistrzostwach Świata Ultra Spartan Race, a także we wszystkich mistrzostwach w 2019 roku oraz we wszystkich seriach narodowych i regionalnych.

Kod EQC będzie można otrzymać wypełniając zgłoszenie na stronie spartan.com. Wnioski będzie można składać od 31 października br. Czas na ich rozpatrzenie to 30 dni, a od 1 stycznia będzie to 72 godziny. W przypadku odrzucenia wniosku zawodnik będzie miał 7 dni na złożenie reklamacji. Po tym czasie zostanie mu złożenie nowego wniosku, co będzie się wiązało z nową opłatą.

Więcej szczegółów odnośnie kwalifikacji znajdziesz na stronach Spartan Race.

Fot. FB Spartan

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany