Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Karty zostały odkryte. W 2019 roku trzydniowy Festiwal Runmageddonu odbędzie się w długim majowy weekend w Ełku. Do wyboru będzie Intro, Rekrut, Classic i Hardcore. Warto już teraz zaplanować sobie urlop w maju na Mazurach. 

W dniach 1-3 maja 2019 roku coroczny Festiwal Runmageddonu zawita do Ełku. Menu jakie przygotował Runmageddon jest szerokie. Aczkolwiek bez formuły Ultra. Do wyboru będzie Intro (3 km + 15 przeszkód), Rekrut (6 km + 30 przeszkód), Classic (12 km + 50 przeszkód) i Hardcore (21 km + 70 przeszkód). A dla młodszych fanów biegów z przeszkodami formuły Kids i Junior.

Ełk nie został wybrany przypadkowo. W tym roku Runmageddon zawitał tam w lutym i czerwcu. To właśnie w Ełku zawodnicy rywalizowali przy temperaturze -17 stopni °C. Wszyscy przeżyli 😉

Gdzie Runmageddon Ultra w 2019?

W Ełku zabraknie biegu na dystansie Ultra (44 km + 150 przeszkód), który tradycyjnie towarzyszył Festiwalowi Rumageddonu, gdy ten odbywał się jeszcze w Myślenicach.

Gdzie zatem zostanie rozegrana ta najbardziej kozacka formuła? Póki co, wiadomo tylko tyle, że Ultra planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Raczej to będzie jesień niż wakacje. I prawie na pewno góry.

Dlaczego? Z tego prostego powodu, że w dniach 24-25 sierpnia Spartan Race w Krynicy organizuje Ultra Trifecta Weekend. Jest mało prawdopodobne, żeby terminy obu tych biegów były zbliżone. Po drugie, bieganie latem tak morderczych dystansów trochę zdrowia kosztuje. I dlatego termin jesienny jest po prostu lepszy. I po trzecie, naturalne będzie porównywanie obu tych biegów, a Runmageddon raczej nie chce w tym porównaniu wypaść gorzej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany