Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Pojawienie się odcisków na dłoniach podczas treningów do biegów z przeszkodami jest jedynie kwestią czasu. Dlatego warto nauczyć się o nie dbać. Regularna pielęgnacja dłoni w znacznym stopniu pozwala uniknąć problemów z odciskami.

Odciski to chleb powszedni każdego miłośnika biegów z przeszkodami (OCR). Im więcej i ciężej trenujemy na przeszkodach, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się odcisków. Regularna pielęgnacja dłoni pozwala zredukować to ryzyko do minimum.

Na filmie pokazuję sposoby na pielęgnację dłoni przed i po treningu. Nawilżanie stosuję codziennie. Nadmiar naskórka usuwam 1-2x w tygodniu. Czynności te, wykonywane regularnie, w dużym stopniu pozwalają uniknąć problemów z odciskami. W treningu OCR dbanie o skórę dłoni jest równie ważne, co sam trening.

Duży i twardy odcisk powoduje efekt kamyczka w bucie – podrażnia delikatną skórę położoną głębiej, powstaje pęcherz z wodą. Czasem pojawia się też krew. Na tym etapie jesteśmy o krok od zerwania skóry. Jeśli taka sytuacja ma miejsce na treningu, należy natychmiast przerwać wykonywanie ćwiczeń, które mogą do tego doprowadzić.

Jak zapobiegać odciskom:

  • odpowiednia technika chwytania elementów przeszkód;
  • używanie rękawiczek w niektórych sytuacjach;
  • przerwanie treningu, kiedy zrobi się pęcherz.

PAMIĘTAJ! Zerwana skóra jest jedną z największych przeszkód w OCR-ach i metodą na nią jest kilkudniowa przerwa w aktywności…

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany