Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ostatni weekend września w biegach z przeszkodami zapowiada się niezwykle emocjonująco. 6 biegów w Polsce, w tym 2 z najwyższej półki, plus Mistrzostwa Świata Spartan Race 2019 w Lake Tahoe, gdzie zawalczy pięcioro Polaków sprawiają, że to będzie naprawdę gorący weekend.

Barbarian w Ustroniu

Barbarian zakończy sezon 2019 w Ustroniu. W sobotę 28 września odbędzie się bieg na dystansie Opener oraz sprinterski Arrow, a w niedzielę bieg główny, czyli po prostu Barbarian Race (13 km + 30 przeszkód). Barbarian słynie z trudnych przeszkód i tych nie zabraknie w Ustroniu. Pojawi się też nowy combos składający się m.in. z równoważni i Stairway to Heaven.

Runmageddon w Gdańsku

Runmageddon w weekend 28-29 września wybiera się do Gdańska, gdzie odbędzie się drugi w tym roku event w Trójmieście. Do wyboru będzie łącznie aż 6 różnych formuł: Intro, Rekrut, Classic, Kids, Junior i Family. Tradycyjnie już w przypadku trójmiejskich Runmageddonów cześć trasy uczestnicy będą pokonywać w morzu (i z obciążeniem).

Vikings Run w Smardzewicach

Vikings Run w tym roku zadebiutował na przeszkodowej mapie Polski. W sobotę 28 września odbędzie się jego druga edycja. Będzie ona nosić nazwę: Topór i Młot. Do wyboru są cztery formuły, w tym dwie połączone z pływaniem. Będzie to: Wojenny Marsz (5 km + 20 przeszkód), Walka w Polu (10 km + 40 przeszkód), Bitwa Statków (10 km biegu, 2 km kajakiem + 40 przeszkód) i Pojedynek w Wodzie (1 km pływania, 10 km + 40 przeszkód).

Lubelski Bieg Nieustraszonych

W niedzielę 29 września odbędzie się, organizowany przez AZS, Lubelski Bieg Nieustraszonych. Bieg ma ciekawą formułę, bowiem podzielony jest on na 2 etapy: serię eliminacyjną na dystansie około 4 km i serię finałową na dystansie 2 km.

CrossRun Paprocany w Tychach

W niedzielę 29 września w Tychach odbędzie się druga edycja biegu CrossRun Paprocany. A w zasadzie wyzwania, bo bieg będzie tylko jednym z trzech etapów. Podobnie jak przed rokiem, zawodnicy będą musieli przejść stacje cross-treningowe, przepłynąć 1 km kajakiem po Jeziorze Paprocańskim, a następnie przebiec 6,5 km wokół jeziora. Etapy te będą wykonywane łącznie. Nie będzie pomiędzy nimi żadnej przerwy.

Kamień Extreme w Rybniku

Kto nie ma ochoty pływać kajakiem w Tychach, może wybrać się do nieodległego Rybnika i tam wystartować w niedzielę w 14. edycji biegu Kamień Extreme. To bieg z przeszkodami rozstawionymi na dystansie około 5,5 km. Razem z biegiem dla dorosłych odbędzie się też bieg dla dzieci. Najmłodsi będą rywalizować na dystansie około 350 metrów.

Mistrzostwa Świata Spartan Race 2019 w Lake Tahoe (USA)

Największym wydarzeniem ostatniego tygodnia września w biegach z przeszkodami będą Mistrzostwa Świata Spartan Race 2019 w Lake Tahoe w USA. W niedzielę zawodnicy z całego świata będą rywalizowali na dystansie Beast, tj. 21 km (13 mil) z 36 przeszkodami. Dodatkową przeszkodą będzie wysokość. Start i meta usytuowana jest bowiem na wysokości 1897 m n.p.m., a podczas zawodów, zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatorów, biegacze znajdą się na wysokości 2743 m n.p.m., a suma przewyższeń wyniesie 2000 m.

Harmonogram Spartan World Championship 2019 (29.09.2019):

  • g. 08:00* Elite Mężczyzn
  • g. 08:30 Elite Kobiet
  • g. 09:00-10:15 Age Group
    * czas lokalny, w Polsce będzie to godz. 17:00

Na Mistrzostwa Świata Spartan Race wyleciała piątka Polaków:

  • Zbigniew Ziober (Elite)
  • Adriana Kolasa (Age Group 25-29)
  • Marcin Ćwirzeń (Age Group 30-34)
  • Mirosław Mikołajczyk (35-39)
  • Łukasz Lorenc (Age Group 40-44)

W USA tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku będzie bronił Jonathan Albon (Wielka Brytania), który wtedy o zaledwie 27 sekund wyprzedził Ryana Atkinsa (Kanada), a wśród kobiet najlepsza w 2018 roku była Lindsay Webster (Kanada) i obecnie też jest faworytką do tytułu.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany