Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jonathan Albon i Lindsay Webster wywalczyli tytuł mistrzów świata Spartan Race 2018, robiąc pierwszy krok do zdobycia 1 mln dolarów nagrody za sięgnięcie po potrójną spartańską koronę. W mistrzostwach, które odbyły się w Kalifornii, wzięli udział zawodnicy z ponad 50 państw.

Mistrzostwa Świata Spartan Race 2018 odbyły się w Squaw Valley w Kalifornii (USA). Zawodnicy rywalizowali na spartańskim dystansie Beast, czyli ponad 20 km z 30-35 przeszkodami. Brytyjczyk Jonathan Albon, który jest legendą biegów z przeszkodami, zdobył tytuł mistrza świata Spartan Race 2018 pokonując go w czasie 2:07:02 i wyprzedzając  drugiego na mecie Atkinsa o tylko o niespełna pół minuty.

Kanadyjka Lindsay Webster była najlepsza wśród kobiet i została mistrzynią świata Spartan Race 2018. Potrzebowała na to 2:25:26. Nad kolejną zawodniczką z elity miała aż ponad 4 minuty przewagi.

 

Wyniki Spartan Race World Championship 2018 (29.09.2018)

MĘŻCZYŹNI – Elite:

  1. Jonathan Albon (2:07:02)
  2. Ryan Atkins (2:07:29)
  3. Robert Killian (2:10:05)

KOBIETY – Elite:

  1. Lindsay Webster (czas: 2:25:26)
  2. Rebecca Hammond (2:29:40)
  3. Zuzana Kocumova (2:31:18)

 

Webster obroniła tytuł, Albon kolekcjonuje mistrzostwa

Albon zapewnił sobie mistrzostwo dzięki dobremu finiszowi. Przez większość dystansu biegł na 3-4 pozycji, a liderem był jeden z faworytów tej imprezy, 36-letni  Robert Killian. Na fotel mistrza świata Spartan Race Albon wraca po 4 latach. Wcześniej zdobył go w 2014 roku. W 2015 roku najlepszy był wspomniany Killian, rok później mistrzem został Hobie Call, a w 2017 Cody Moat.

W tym roku Albon kolekcjonuje mistrzowskie tytuły. Zaledwie tydzień wcześniej zwyciężył podczas Mistrzostwa Świata Tough Mudder. Przed dwoma tygodniami został mistrzem świata Skyrunning (biegi górskie) na dystansie Ultra. W wakacje zdobył w Danii tytuł mistrza europy OCR na standardowym dystansie, a także wygrał Mistrzostwa Europy Tough Mudder. W październiku natomiast zobaczymy go podczas Mistrzostw Świata OCR (OCR World Championships) w Londynie.

U kobiet podobne roszady na trasie nie miały miejsca. Poza początkową fazą biegu, gdy Lindsay biegła w grupie razem z innymi zawodniczkami, to ona od początku do końca przewodziła stawce. Tym samym Lindsay Webster obroniła mistrzowski tytuł zdobyty w 2017 roku, po tym jak pod koniec sierpnia wygrała Mistrzostwach Spartan Race Ameryki Północnej 2018 (Spartan North American Championship 2018).

 

Pierwszy krok do 1 mln dolarów

Albon i Webster zrobili w Kalifornii pierwszy krok do wygrania 1 mln dolarów nagrody zaoferowanej zawodnikom przez Spartan Race. Zgarnie ją ten, kto sięgnie po potrójną koronę, czyli wygra oprócz Mistrzostw Świata, także listopadowe zawody Trifecta World Championship (Grecja) oraz grudniowe Ultra World Championship (Islandia).

Nowa koszulka Finihsera

Z Mistrzostwami Świata Spartan Race 2018 zbiegła się w czasie prezentacja koszulki Finishera na 2019 rok. Będzie ona w kolorze czarnym. Wśród zawodników budzi mieszane uczucia z uwagi na zbyt mocno wyeksponowane logo sponsora z przodu i z tyłu, który to sponsor może w ich opinii być mylony z nazwą biegu. A co Wy o niej sądzicie?

Fot. Spartan Race

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany