Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jonathan Albon wrócił po trzech latach nieobecności i wywalczył tytuł mistrza Europy Spartan Race. Wśród pań najlepsza była Francuzka Myriam Guillot-Boisset. Polacy zdobyli we włoskich Dolomitach dwa medale w kategoriach wiekowych. Zygmunt Chojna sięgnął po srebro, a Jerzy Kwiatkowski wybiegał brąz.

W ostatni weekend czerwca, równocześnie z rozgrywanymi w Gdyni Mistrzostwami Europy OCR (w biegach przeszkodowych), we włoskich Dolomitach odbyły się Mistrzostwa Europy Spartan Race. Pierwszy raz od trzech lat na imprezie tej pojawił się Jonathan Albon i to on zdobył tytuł Mistrza Europy. Mieszkający w Norwegii Brytyjczyk na pokonanie poprowadzonej po górach trasy Beasta, co w praktyce oznaczało 23,2 km, 30 przeszkód i prawie 1800 metrów przewyższeń, potrzebował 2 godz. 18 min. i 53 sek.

Ogromnego pecha miał świetnie dysponowany tego dnia Słowak Peter Ziska, który tuż przed metą musiał wykonać karne burpeesy za nieuznany rzut włócznią (włócznia się wbiła, ale dotknęła ziemi) i na ostatniej prostej wyprzedził go ubiegłoroczny zwycięzca, Rosjanin Sergei Perelygin (Сергей Перелыгин), który takiego błędu nie popełnił. Ziska ostatecznie przekroczył metę jako trzeci, tracąc do Rosjanina 7 sek., a do Albona 8 min. i 55 sek.

Mistrzynią Europy została Myriam Guillot-Boisset z Francji (czas: 2:54:39), która rok temu była trzecia, przed Janką Pepovą ze Słowacji (3:05:32) i Alisą Petrovą z Rosji (3:08:39).