Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Finał Ligi Runmageddonu zbliża się dużymi krokami. Zanosi się na to, że będzie chłodno. Ale spokojnie. To nie będą drugie Pabianice. W Siedlcach pojawią się nowe przeszkody i będą specjalne medale.

Finał Ligi Runmageddonu 2018 zostanie rozegrany w niedzielę 18 listopada, w ramach dwudniowego wydarzenia w Siedlcach. Finał to bieg na 10 km z około 50 przeszkodami. Wziąć w nim udział mogą wszyscy, którzy zdobyli minimum 2 pkt. w Lidze. A więc, pokonali w 2018 roku minimum Rekruta lub dwukrotnie zmierzyli się z biegiem na dystansie Intro. W ramach Finału zostaną rozegrane III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych (na zasadach serii Elite). Co istotne, w Finale nie tylko startująca seria Elite, ale wszyscy zawodnicy, zmierzą się z najcięższymi runmageddonowymi przeszkodami (m.in. Wariat, Flying Monkey).

 

SIEDLCE TO NIE PABIANICE

Zeszłoroczny Finał Ligi w Pabianicach przeszedł do historii i do dziś wspomniany jest przez uczestników, jako jedna z trudniejszych przepraw. Wszystko za sprawa niskich temperatur i długiego brodzenia w wodzie, co często kończyło się wyziębieniem organizmu zawodników. W Siedlcach nie będzie “powtórki z rozrywki”. Będzie wprawdzie chłodno, bo wg prognoz temperatura ma spaść do 6 stopni C, a wiatr w porywach może wiać z prędkością 36 km/h, ale wody będzie jak na lekarstwo.

Tegoroczna trasa będzie zupełnie inna, niż zeszłoroczna. W tym roku stawimy na płaski teren z niewielkim wzniesieniem oraz na 50 najlepszych przeszkód Runmageddonu. Jako, że mamy już słotną jesień rezygnujemy z większości przeszkód wodnych. Jednak, chcąc zachować ekstremalny klimat Runmageddonu tuż przy mecie na zawodników czekać będzie jedna „mokra” konstrukcja. – mówi dyrektor eventu Jacek Parol.

Dodatkowo, dzięki uprzejmości Stadionu Miejskiego w Siedlcach, zawodnicy będą mieli do dyspozycji ogrzewane szatnie i prysznice z ciepłą wodą.

 

CHOMIK POD GÓRĘ

W Siedlcach zadebiutuje nowa przeszkoda: Chomik. To żebrowany walec który zawodnik wprawia w ruch za pomocą rąk, tocząc go po stalowej konstrukcji. Ta przeszkoda jest znana z innych biegów. Na Runmageddonie utrudnieniem będzie jednak to, że walec Chomika będzie się toczył lekko pod górę. Nie będzie więc “tak słodko, jak myślisz”.

 

COMBOS CZYLI 3 W 1

Na Finale Ligi zadebiutuje nie tylko Chomik, ale też konstrukcja, której organizatorzy nadali nazwę: Combos. To trzy runmageddonowe przeszkody w jednym. Mianowicie: Killer Plank, Weryfikator Marzeń i Ringi. Jeden z elementów tego układu, mianowicie Weryfikator Marzeń, opisaliśmy w eXtremalny.PL w artykule: Kołkosznikov, Weryfikator Marzeń i Flying Monkey czyli nowe przeszkody na Runmageddonie

 

NOWE MEDALE

Finał Ligi Runmageddonu 2018 to wyjątkowe wydarzenie. Dlatego organizatorzy specjalnie na finał przygotowali nowy medal Runmageddonu.

 

PROMOCJA NA PAKIETY 2019

Na Runmageddon w Siedlcach wciąż można jeszcze się zapisywać. Natomiast Ci, którzy są już myślami przy sezonie 2019, mogą do 8 listopada skorzystać z promocji na runmageddonowe pakiety. I tak za Pakiet Weteran 2019, obejmujący starty w biegach na dystansach Rekrut, Classic i Hardcore, zapłacimy teraz 449 zł wobec 599 zł normalnie. Dla porównania, gdybyśmy w tym momencie chcieli zapisać się na zimowego Hardcora w Warszawie oraz na majowego Rekruta i Classica również w Warszawie, to łącznie zapłacilibyśmy 537 zł. Jednak, jeżeli zapisu dokonamy w miesiącu, w którym będą rozgrywane te biegi to suma wzrośnie aż do 747 zł. Tymczasem Pakiet umożliwia zapisanie się na 3 dni przed biegiem (o ile oczywiście będą jeszcze miejsca). Więcej informacji o Pakietach znajdziecie na stronie internetowej Runmageddonu.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Jedna odpowiedź

  1. Adam Nowak

    Podczas eventu Runmageddonu w Siedlcach odbędą się też:

    => I Otwarte Mistrzostwa w Biegach Przeszkodowych Żołnierzy;

    => II Mistrzostwa Polski Samorządowców

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany