Kołkosznikov, Weryfikator Marzeń i Flying Monkey to nowe przeszkody na Runmageddonie. Przede wszystkim sprawdzą one siłę chwytu uczestników. Ich oficjalny debiut będzie miał miejsce 21 lipca w Poznaniu.

“Chcemy dawać uczestnikom atrakcje różnego typy, więc nowe przeszkody na Runmageddonie będą się pojawiać”, zapewniał w rozmowie z eXtremalny.PL Jaro Bieniecki. I słowa dotrzymał. Katalog przeszkód, jakie można spotkać na trasie tego najbardziej popularnego w Polsce biegu, powiększył się o trzy nowe pozycje: Kołkosznikov, Weryfikator Marzeń i Flying Monkey.

KOŁKOSZNIKOV

Kołosznikov to ukośna ścianka z wywierconymi otworami. Uczestnik wchodzi na nią używając dwóch kołków. Używa przy tym tylko i wyłącznie siły rąk. Niedozwolone jest stawanie na kołkach. W przypadku nieudanego przejścia zawodnicy Elity tracą opaskę, natomiast seria Open wykonuje 20 karnych burpeesów.

Fot. Runmageddon

WERYFIKATOR MARZEŃ

Weryfikator Marzeń sprawdza siłę chwytu i siłę ramion. To konstrukcja z zamontowanymi chwytami wspinaczkowymi w pierwszej części oraz belką z wyciętymi otworami na dłonie w drugiej.

Fot. Runmageddon

FLYING MONKEY

Flying Monkey to bardzo widowiska, ale też piekielnie trudna przeszkoda. To konstrukcja z zawieszonymi drążkami. Zawodnik, po uprzednim rozhuśtaniu się, przeskakuje z jednego drążka na drugi.

Jonathan Albon na Flying Monkey

Fot. Toughest

“Weryfikator marzeń i Flying Monkey to przeszkody stosunkowo trudne, przeznaczone dla serii Elite. Weryfikator marzeń jest typowo wspinaczkową przeszkodą z zamontowanymi chwytami wspinaczkowymi. Flying Monkey to mocno utrudniony RIG, na którym trzeba przeskakiwać z drążka na drążek. Kołkosznikov jest skośną ścianą z otworami na kołki. Za pomocą rąk wspinamy się na szczyt ściany. Przeszkoda przeznaczona dla każdego” – mówi Sebastian Śmigaj Inżynier Runmageddonu.

Przeszkody oficjalnie zadebiutują 21 lipca podczas Runmageddonu w Poznaniu. Jednak Kołosznikov i Weryfikator Marzeń pokaz przedpremierowy mają już za sobą. Chrzest bojowy przeszły podczas Runmageddonu Silesia na przełomie czerwca i lipca.

To jak, jesteście gotowi na nowe przeszkody?

Czytaj także:

Nowe przeszkody na Runmageddonie czyli jak wygrać z Wariatem