Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon Warszawa-Urzecze, trzeci i ostatni Runmageddon w okolicach stolicy w tym roku, zbliża się dużymi krokami. Jest kilka rzeczy o których powinieneś wiedzieć, zanim odbierzesz pakiet i staniesz na starcie tego biegu z przeszkodami.

1. Pogoda stworzona do biegania

Runmageddon Warszawa-Urzecze  odbędzie się w dniach 14-15 września w miejscowości Karczew niedaleko Otwocka. To 27 km od centrum stolicy. Na wysokości Piaseczna. Ale po drugiej stronie Wisły. Pogoda zapowiada się wyśmienicie, bo ma być 18-20 °C. Jedynie na trasie Nocnego Rekruta, gdzie starty przewidziane są w godzinach 19:45-21:15, co większym zmarzluchom może być chłodno. No, ale chyba nie będą z tego powodu płakać?

2. Nowe czerwone koszulki

Na Runmageddonie Warszawa-Urzecze pojawią się nowe czerwone koszulki. Nam się bardzo podobają.

3. Lokalizacja, Biuro Zawodów i harmonogram

Biuro Zawodów Runmageddon Warszawa-Urzecze mieścić się na Stadionie Mazura Karczew, przy ulicy Ludwika i Jana Trzaskowskich 1 w Karczewie niedaleko Otwocka. Będzie ono otwarte w piątek 13 września w godzinach 16:00-21:00, w sobotę w godzinach 06:00-14:30 i 15:15-21:15, a w niedzielę 06:00-10:00 i 13:30-17:00.

Harmonogram wydarzenia:

Pakiety startowe odbiera się osobiście, a osoby nieletnie odbierają je w obecności rodzica/opiekuna prawnego.

Odbierając pakiet bezpośrednio przed biegiem, warto na miejscu pojawić się minimum godzinę wcześniej. Rekomendujemy jednak dwie godziny, żeby na spokojnie wszystko pozałatwiać i chłonąć atmosferę Runmageddonu.

4. Zapisy na bieg, sprzedaż i przepisywanie pakietów startowych

Na Runmageddon można zapisywać się on-line do godz. 10:00 w piątek 13 września. Później możliwe są już tylko zapisy na miejscu w Biurze Zawodów.

Nie ma możliwości odsprzedaży zakupionego pakietu startowego (przepisania na inną osobę).  Na chwilę obecną nie ma też możliwości odstąpienia od umowy zakupu pakietu (jest to możliwe do 14 dni po zakupie pakietu, ale nie później niż 7 dni przed biegiem).

W przypadkach losowych, potwierdzonych odpowiednim dokumentem, Organizator dopuszcza możliwość przeniesienia pakietu na inny bieg, o ile zostanie o tym poinformowany do 3 dni przed biegiem. Uczestnicy kupując pakiet startowy mogą natomiast wykupić ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa.

5. Autobusy pełne Runmageddończyków (i parkingi)

Nie ma możliwości dojechania samochodem pod samo miasteczko biegowe na stadionie w Karczewie. Parkingi dla samochodów będą zlokalizowane około 2 km od niego, na ulicach Jagodne i Ciepłownicza. Między parkingami a miasteczkiem, a także między dworcem PKP w Otwocku przy ulicy Orlej a miasteczkiem, będą kursować specjalne autobusy (co 30 minut).

Wyjątkiem od tej reguły jest Nocny Rekrut. Na pół godziny przed startem, czyli o godzinie 19:15, uczestnicy będą mogli skorzystać z parkingu VIP przy stadionie i z okolicznych uliczek. Wtedy też nie będą funkcjonować parkingi przy ulicach  Jagodne i Ciepłownicza. Nie będą też z tych parkingów kursować autobusy.

6. Przeszkody i mapa zawodów

Runmageddon opublikował mapę biegów i TOP10 przeszkód, które spotkacie na trasie. Będzie to m.in. Atak Szczytowy, Komandos, Multi Rig, Hope To Rope, Oponeo i nowa przeszkoda o nazwie Chomik by Samsung (ciekawe, czy bardziej Samsung Watch czy pralka Samsung?). W linkach znajdziecie sposoby przechodzenia tych konstrukcji.

7. Czołówka konieczna na Nocnego Rekruta

Na trasie biegu Nocny Rekrut wymagana jest latarka czołowa, czyli po prostu czołówka. Bez niej nie zostaniecie wpuszczeni do strefy startu. Nie ma co ukrywać, że zdecydowana większość Runmageddończyków biegnie z tanią czołówką z Decathlonu. Jak nie ma tylko sytuacji skrajnych i ochronicie ją przed wodą, to daje ona radę.

Jeżeli szukacie bardziej niezawodnego sprzętu, ale jednocześnie w normalnej cenie, to zajrzyjcie do artykułu: Jaka czołówka na Nocnego Rekruta? A jaka na biegi górskie?

8. Jakie rękawiczki na Runmageddon i kiedy ich używać

Rękawiczki, podobnie jak w przypadku butów, to temat rzeka. Niektórzy w nich biegną cały Runmageddon, niektórzy wolą bez, a jeszcze inni używają na części przeszkód, ale na innych zdejmują.

W temacie rękawiczek, zarówno początkujących Runmageddończyków, jak i tych starszych stażem, odsyłamy do zapoznania się z naszymi artykułami:

8. Pakiet Informacji

Wszystkie szczegółowe informacje nt. Runmageddonu Warszawa-Urzecze znajdziecie w Pakiecie Informacji udostępnionym przez Organizatora. Koniecznie się z nim zapoznajcie. Na stronie Runmageddonu znajdziecie też regulamin biegu, zasady pokonywania przeszkód, a także wszystkie oświadczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany