Sebastian Kasprzyk i Agnieszka Rynkiewicz wygrali Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon. Finał Ligi, w ramach których odbyły się te mistrzostwa, zbiera duże pochwały uczestników. I to jest największy sukces Runmageddonu.

W weekend we Wrocławiu odbył się, kończący sezon 2019, Finał Ligi Runmageddonu. W jego ramach zostały rozegrane IV Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon. Imprezie towarzyszyły zawody Runmageddon Games, czyli rywalizacja na liczącym zaledwie 100 metrów torze przeszkód, jak również biegi na dystansach KIDS, JUNIOR, FAMILY, INTRO i REKRUT. We wrocławskim evencie łącznie wzięło udział ponad 4,5 tys. uczestników.

Trasa biegów została wytyczona wokół i po koronie Stadionu Wrocław. Uczestnicy m.in. wspinali się po schodach stadionu i biegli po jego trybunach, zmierzyli się z wodami rzeki Ślęzy i przeszkodami rozstawionymi wokół stadionu i w Parku Pilczyckiego. Dopisała też pogoda, która po mroźnym finale w 2018 roku (Siedlce) i jeszcze mroźniejszym w 2017 (Pabianice), idealnie wpisała się w “złotą polską jesień”.

Organizatorzy byli mocno chwaleni za wrocławski Finał. Nie tylko za organizację, ale też za atmosferę, dobrze wytyczoną trasę i mądre rozstawienie na niej przeszkód, co zapewniło doskonały balans między bieganiem a przeszkodami.

Wojtek Wojtyszyn:

(…) start o 9 rano okazał się być strzałem w 10! Dodając do tego świetną organizację, zróżnicowaną trasę i mega lokalizację, dostaliśmy jeden z najlepszych biegów w historii Polskiego OCR.

Mariusz Wiktorowicz:

Sama organizacja całych zawodów rewelacja.

Beata Kuraś:

Wrocław zapamiętamy jako najlepszy event w tym roku i najlepsze emocje ever.

Kacper Kąkol:

Najlepszy RMG, jak nie bieg OCR w Polsce jaki biegłem! Szacunek!

Radosław Kacperski:

Impreza PETARDA. Najlepszy RMG w historii (mam ich na koncie kilkadziesiąt – lepszego nie pamiętam).

Dawid Cejko:

Zacznę od tego, że był to NAJLEPSZY Runmageddon jaki było dane mi pobiec. Super trasa, dobrze rozłożone przeszkody, mało błota, krzaków itd.

Finał Ligi Runmageddonu 2019, który dla zawodników startujących w serii Elite (musieli wcześniej zdobyć kwalifikację) był jednocześnie IV Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon, tradycyjnie został rozegrany na dystansie 10 km z 50 przeszkodami. Pierwszy na mecie zameldował się Sebastian Kasprzyk. Zrobił to po 57 minutach i 27 sekundach. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety, była Agnieszka Rynkiewicz. Jej czas to 1 godzina 21 minuty i 10 sekund. Warto pamiętać, że Rynkiewicz jest aktualną Mistrzynią Polski OCR na dystansie 12 km, a Kasprzyk wicemistrzem na 12 km i brązowym medalistą na 5 km.

Wyniki IV Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon Wrocław 2019:

Elite Mężczyzn:

 1. Sebastian Kasprzyk
 2. Tomasz Oślizło
 3. Dawid Hajnos

Elite Kobiet:

 1. Agnieszka Rynkiewicz
 2. Katarzyna Baranowska
 3. Aleksandra Grobelna

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Łukasz Lorenc
 2. Tomasz Zgutka
 3. Mariusz Wiktorowicz

Drużynowa Elite:

 1. Husaria Race Team
 2. xRunners
 3. Socios Silesia

Dla najszybszej zawodniczki i zawodnika serii Elite Organizatorzy Mistrzostw Polski by Runmageddon przygotowali zestaw upominków o łącznej wartości przekraczającej 6000 zł. Oprócz pamiątkowej statuetki, był to Smartfon Samsung S10, aparat fotograficzny Canon Zoemini S, voucher o wartości 1000 zł do sklepu Haier, buty biegowe Salomon, zestaw upominków od Lech, start w wybranej formule Runmageddonu w 2020 roku i czteropak Red Bull. Upominki otrzymali też pozostali zawodnicy, którzy stanęli na podium.

Prawdziwego ducha walki pokazali także startujący w formule Games, czyli rywalizacji najszybszych na krótkim torze najeżonym przeszkodami. Ponad 90 Uczestników zmierzyło się ze sobą próbując uzyskać jak najlepszy czas. Do najszybszej czwórki zakwalifkowało się aż trzech półfinalistów programu Ninja Warrior. Zacięta rywalizacja przyciągnęła sporą widownię, która głośno dopingowała walczących. Tytuł najszybszego mężczyzny wywalczył Bolesław Sobierajski, najmłodszy ze startujących, który w czerwcu skończył dopiero 18 lat! Drugi czas wywalczył Wojciech Borkowski, a trzeci stopień podium należał do Jakuba „Gładkiego” Zawistowskiego.

Runmageddon powróci do Wrocławia w dniach 4-5 kwietnia 2020 roku. To dopiero trzeci zapowiedziany polski event Runmageddonu na przyszły sezon. Wcześniej otwarte zostały zapisy na rozpoczynającą cały sezon Warszawę (29 lutego – 1 marca) i Trójmiasto wiosną (16-17 maja). Kalendarz uzupełnia jeszcze Runmageddon Global Sahara (20-26 marca) i Runmageddon Gladiator Race Praga (1-3 maja). Czekamy na kolejne daty i lokalizacje.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon & FB Bolek Sobierajski

(na podst. mat. pras.)