Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 21-22 sierpnia Runmageddon zawita na Dolny Śląsk, gdzie na terenie piaskowni Rolantowice niedaleko Wrocławia, zorganizuje swój już dziesiąty w tym roku bieg. Będzie dużo piasku, ekstremalne przeszkody i militarne atrakcje. 

Piaskownia Rolantowice, jako lokalizacja Runmageddonu Wrocław, zachwyciła startujących w zeszłym roku, kiedy to pierwszy raz odbył się tam najpopularniejszy w Polsce bieg przeszkodowy. Takich wrażeń i widoków nie spodziewał się wtedy nikt, dlatego każdy, kto pokonał tę fantastyczną trasę, pozostawił tam cząstkę siebie i z chęcią wróci na jej teren także w tym roku.

– Jest to wyjątkowe miejsce, a planowanie tam naszego eventu jest niezwykle ekscytujące. Nieskończoność terenu i jego ukształtowanie sprawia, że Runmageddon w Rolantowicach to prawdziwa przygoda prosto z filmowych kadrów. Więc jeśli ktoś chce poczuć te emocje, co bohaterowie superprodukcji, niech się szybko się zapisuje i odlicza dni do startu  – mówi dyrektor eventu Adam Ryszczyk.

Piasek i militarne atrakcje

W tym roku Runmageddon Wrocław będzie jednak wyglądał nieco inaczej niż w poprzednim. Organizator zdecydował jeszcze dodatkowo urozmaicić go militarnymi atrakcjami. Uczestnicy, jak i kibice, będą mogli zjeść smakołyki z wojskowej kuchni polowej. Sprawdzą swoją celność na strzelnicy IPSC, a także tej z markerami do paintballa. Chętni wezmą udział w rozgrywce Archery Tag, w której będą strzelać z łuku. Ponadto, fani motoryzacji będą mogli  przejechać się wojskowym Dodgem czy Quadami.

7 formuł Runmageddonu do wyboru

W ekstremalnym biegu przeszkodowym w Rolantowicach wziąć może udział każdy. Organizatorzy łącznie przygotowali aż 7 różnych formuł. Dolna granica wieku to 4 lata. Górnej nie ma.

  • Kids (1 km + 10 przeszkód)
  • Junior (2 km + 15 przeszkód)
  • Family (2 km + 15 przeszkód)
  • Intro (3 km + 15 przeszkód)
  • Rekrut (6 km + 30 przeszkód)
  • Nocny Rekrut (6 km + 30 przeszkód)
  • Classic (12 km + 50 przeszkód)

Na Nocnym Rekrucie wymagane będzie posiadanie latarki czołowej. Więcej o jej wyborze przeczytasz tu: Jaka czołówka na Nocnego Rekruta? A jaka na biegi górskie?

Pomocna Dłoń dla tych którzy chcą, ale się boją

Dla tych, którzy “chcą wystartować, ale się boją”, organizatorzy przygotowali specjalną serię “Pomocna Dłoń”. Wystartuje ona podczas Rekruta, w sobotę 21 sierpnia o godzinie 10:30.  Jej wyjątkowość polega na tym, że z uczestnikami biegnie ekipa Runmageddończyków, która chętnie na każdej przeszkodzie podda… pomocną dłoń. Mówiąc wprost, pomoże pokonać przeszkody lub podpowie jak to zrobić. Będzie to więc doskonała sposobność, żeby zadebiutować w Runmageddonie. I to od razu w formule Rekrut.

– Seria “Pomocna Dłoń” pozwala wszystkim, którzy się obawiają Runmageddonu, zobaczyć i przekonać się na własnej skórze, że to wspaniałe, dodające energii i niezapomnianych wrażeń wyzwanie, w którym każdy powinien wziąć udział – mówi Karolina Maciąg z Runmageddonu.

Runmageddon w podwrocławskich Rolantowicach jest 1 z 5 biegowych propozycji Redakcji eXtremalny.PL na sierpień br. Zobacz: 5 biegowych propozycji na sierpień (niekoniecznie z przeszkodami)

To będzie już 10 w tym roku i 99 w historii Runmageddon. Dwa tygodnie później w Trójmieście (4-5 września), Runmageddon będzie świętował swój setny event.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

(na podst. mat. pras.)

Przeczytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany