W poniedziałek 16 października wystartowały zapisy na biegi przeszkodowe z serii Formoza Challenge w 2024 roku. Formoza rozpocznie nowy sezon w maju biegiem w Kaliszu. Ceny pakietów startowych rozpoczynają się od 119 zł.

Formoza Challenge to cykl biegów przeszkodowych. Jak podkreślają sami organizatorzy, są to biegi przygotowywane przez komandosów JW 4026 Formoza. Stąd cześć formuł ma charakter militarny. Oznacza to, że trasę biegu pokonuje się z plecakiem i gumową atrapą karabinu AK-47.

Sezon biegowy 2024 Formoza Challenge rozpocznie majowym biegiem w Kaliszu, a zakończy go październikowym biegiem w Gdyni:

  • 12 maja 2024 – Kalisz
  • 2 czerwca – Oborniki
  • 28 lipca – Ustka
  • 6 października 2024 – Gdynia

Uczestnicy do wyboru mają dystanse od 5 km do 10 km, pokonywane indywidualnie, drużynowo i te o militarnym charakterze (pokonywane z plecakiem i atrapą AK-47). Obok biegów głównych odbywają się również biegi z przeszkodami dla dzieci – FORMOZA KIDS w formule Short i Long.

Ceny pakietów startowych na rok 2024, podobnie jak to było w tym roku, rozpoczynają się od 119 zł. Tyle kosztuje pakiet na majowy bieg Short w Kaliszu. Ceny pakietów na biegi dla dzieci zaczynają się od 29/39 zł.

Fot. Formoza ChallengePrzeczytaj także: