Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ryan Atkins utrzymał prowadzenie w rankingu najlepszych biegaczy OCR na świecie, a Lindsay Webster wróciła na 1. miejsce wśród kobiet. W TOP10 World Obstacle Course Racing Rankings brakuje zawodników z Polski.

Kanadyjczyk Ryan Atkins dzięki m.in. wygranej New Jersey Spartan Ultra (30 mil i 66 przeszkód) pozostał na prowadzeniu rankingu najlepszych zawodników OCR na świecie (World Obstacle Course Racing Rankings), jaki przygotowuje organizator Mistrzostw Świata OCR. Tuż za nim, tracąc 17 pkt., uplasował się Amerykanin VeeJay Jones. Podium zamyka Thibault Debusschere, aktualny Mistrz Europy OCR na standardowym dystansie.

Dopiero na 6. miejscu sklasyfikowany jest Brytyjczyk Jon Albon. Ta relatywnie niska pozycja wynika z prostego faktu, że Albon w tym roku jeszcze nie startował w biegach z przeszkodami.

W pierwszej dziesiątce zabrakło zawodników z Polski. Niemniej jednak międzynarodowe kolegium ekspertów, które przyznaje punkty w rankingu, analizując wyniki poszczególnych biegaczy, może głosować na Grzegorza Szczechlę i Piotra Łobodzińskiego. Ten ostatni zresztą znalazł się w pierwszej odsłonie rankingu z marca br. Kolegium dostrzegło jego 5. miejsce na Mistrzostwach Świata OCR 2018 w Londynie na krótkim dystansie i zawodnik został sklasyfikowany na 9. miejscu.

W majowym zestawieniu spore przetasowania nastąpiły wśród pań. Kanadyjka Lindsay Webster, po jednomiesięcznej przerwie, przesunęła się o dwie pozycje i wróciła na fotel lidera (159 pkt.), wyprzedzając Amerykankę Nicole Mericle (149 pkt.). Trzecia jest Ida Mathilde Steensgaard z Danii. Na 4. miejsce, po zwycięstwie w Tough Viking, wskoczyła Karin Karlsson ze Szwecji. Jednocześnie spadek aż o 8 pozycji zanotowała kontuzjowana Rebecca Hammond.

To nie jedyny taki ranking zawodników. Podobny zestawienie o nazwie World Platinum League 2019 publikuje United Obstacle Racers. Powstaje on jednak nie na podstawie głosów ekspertów, ale tylko i wyłącznie wyników osiąganych przez poszczególnych zawodników. W najnowszej jego odsłonie z 8 maja br. wśród kobiet 1. miejsce zajmuje Nicole Mericle, a wśród mężczyzn VeeJay Jones.

W tym samym zestawieniu na 18. miejscu został sklasyfikowany Tomasz Oślizło (wyżej niż Ryan Atkins, który zajmuje 31. miejsce). W pierwszej pięćdziesiątce znajdziemy jeszcze Wojciecha Brzoskwinię i Tomasza Krawczyka. W gronie kobiet 42. miejsce na świecie zajmuje Aleksandra Grobelna, a zaraz za nią sklasyfikowana jest Katarzyna Baranowska.

Fot. ocrworldchampionships.com

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany