Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Brytyjczyk Jonathan Albon został mistrzem świata w biegach z przeszkodami na krótkim dystansie. Wśród pań triumfowała Amerykana Nicole Mericle. Najlepszy z Polaków, Piotr Łobodziński, uplasował się na 5. miejscu. Polacy sięgnęli za to po medale, w będących przedsionkiem do światowej elity, kategoriach wiekowych. Złoto zdobyli Dawid Hajnos i Piotr Prusak. Brązowy medal przywiezie z Londynu Wojciech Sobierajski.

Jonathan Albon potwierdził, że jest niekwestionowanym królem biegów z przeszkodami. W pierwszym dniu odbywających się niedaleko Londynu Mistrzostw Świata OCR (w biegach z przeszkodami) zdobył złoty medal na dystansie 3 km z 24 przeszkodami. Drugi był Ryan Atkins z Kanady, a trzeci Sergei Perelygin z Rosji.

Najlepiej z szóstki Polaków startujących w prestiżowej kategorii PRO MEN wypadł Piotr Łobodziński. Metę przekroczył 54 sekundy po Albonie, ostatecznie plasując się na 5. miejscu. W pierwszej 20-ce znalazł się jeszcze Kacper Kąkol (15) i Zbigniew Ziober (20). Leon Kofoed, tegoroczny mistrz Europy na krótkim dystansie, był siódmy.

Rywalizację wśród kobiet wygrała Amerykanka Nicole Mericle, która podobnie jak Albon, tym samym powtórzyła swój sukces sprzed roku z Mistrzostw Świata OCR w Kanadzie. Wicemistrzynią świata została Rebecca Hammond. Jako trzecia linię mety przekroczyła Lindsay Webster, która zaledwie 3 tygodnie wcześniej wygrała Mistrzostwa Świata Spartan Race 2018.

W kobiecej elicie wystartowały dwie Polki. Izabela Frontczak była 36., a Izabela Wysłuch 37.

Polacy zdobyli medale w kategoriach wiekowych

Zawodnicy z Polski z dobrej strony zaprezentowali się, w będących przedsionkiem do biegowej elity, kategoriach wiekowych. Dawid Hajnos zdobył złoty medal, a Wojciech Sobierajski brązowy w kategorii wiekowej 20-29 lat. Piotr Prusak wywalczył złoto w kategorii wiekowej 30-39 lat. Tuż za podium w kategorii 40-49 lat uplasował się Robert Krzystyniak (4) i Andrzej Tarka (5). Na podium w wiekówce na krótkim dystansie zabrakło natomiast Polek. Najlepsza z nich Małgorzata Szaruga była 8. w kategorii wiekowej 20-29 lat, tuż przed Klaudią Szuba-Łatą (9).

W sobotę zawodnicy będą rywalizować na dystansie 15 km. Do pokonania będą mieli 100 przeszkód. Największe szanse sięgnąć po tytuł mistrza świata na standardowym dystansie wśród mężczyzn ma Jonathan Albon i Ryan Atkins, a wśród kobiet Lindsay Webster.

W elicie o medale Mistrzostw Świata OCR na 15 km będzie walczył Grzegorz Szczechla, Łukasz Wańczyk, Zbigniew Ziober, Kamil Klonowski, Adam Kałużny, Filip Brzozowski oraz Izabela Wysłuch.

Na niedzielę, która jest ostatnim dniem mistrzostw, zaplanowane są starty drużynowe.

 

Czytaj także: Gdzie śledzić Mistrzostwa Świata OCR Londyn 2018?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany