Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom oraz kwestii odszkodowawczej. (…) Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki – poinformowała Polska Federacja Fitness w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Rząd zamknął siłownie i kluby fitness począwszy od 17 października. Wówczas jeszcze z pewnymi wyjątkami. Mogły bowiem działać obiekty w których zawodnicy przygotowywali się zawodów. Definitywne zamknięcie nastąpiło wraz z decyzją o Kwarantannie Narodowej w Polsce.

Sama Kwarantanna Narodowa potrwa do 17 stycznia. Jednak nawet jeżeli wtedy faktycznie się zakończy, co nie jest takie pewne, to obostrzenia dla branży fitness zostaną utrzymane jeszcze długo. Jak przyznaje Polska Federacja Fitness (PFF), powołując się na informacje przekazywane przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Dlatego PFF zdecydowała się uruchomić “projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom”, domagając się odszkodowań.

Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu.

Jak wynika z opublikowanego przez PFF oświadczenia na Facebooku, decyzja o wystąpieniu z pozwem zbiorowym została podjęta po wielu analizach prawnych i konsultacjach. Chęć przystąpienia do pozwu można zgłaszać za pośrednictwem strony fitnessrazem.pl.

Polska Federacja Fitness wyjaśniając powody wejścia w spór zbiorowy tłumaczy, że wiele podmiotów z branży nie kwalifikuje się do jakiegokolwiek rządowego wsparcia:

Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0, albo nie kwalifikuje się do wsparcia wcale.

Wskazuje też na wyroki sądów w Polsce uznające lockdown za niekonstytucyjny:

To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny – wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę.

Pełne oświadczenie Polskiej Federacji Fitness dostępne jest tu.

Fot. FB Polska Federacja Fitness

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany