Oto zestawienie wszystkich przeszkód, które pojawiły się w 3. sezonie Ninja Warrior Polska. Program miał premierę 2 marca 2021 roku na antenie telewizji Polsat. 

SEZON 3 (2021) – trzeci sezon Ninja Warrior Polska miał swą premierę w telewizji Polsat w dniu 2 marca 2021 roku, a finałowy odcinek zostały wyemitowany 13 kwietnia 2021 roku. Z uwagi na sytuację pandemiczną został on nagrany latem 2020 roku, razem z drugim sezonem.

TOR ELIMINACYJNY (NWP3)

Tor eliminacyjny składał się z 6 przeszkód. Tor, podobnie jak w poprzednich sezonach, rozpoczynał się od przeszkody Pięć kroków, a kończył Krzywą Ścianą. W poszczególnych odcinkach eliminacyjnych część przeszkód była wymieniana.

Pięć kroków (odc. 1-6)

Ognisty pierścień

Szybowiec

Chwiejny suwak

Wirujący most (5 kul)

Wiszące półki

Wisząca drabina

Wiszące koła

Małpi gaj

Krzywa ściana (odc. 1-6)

 

TOR PÓŁFINAŁOWY (NWP3)

W każdym z 6. odcinków, 10 najlepszych zawodników z toru eliminacyjnego, mierzyło się z torem półfinałowym. Ten składał się 5 przeszkód i dla wszystkich półfinalistów był taki sam. Do finału programu awansowało po 4 najlepszych uczestników z każdego z 6 półfinałów.

Lot Tarzana

Trasa pająka

Ruchomy drążek

Spirala ninji

Przeprawa przez komin

 

TOR FINAŁOWY (NWP3: STAGE 1)

W finale Ninja Warrior Polska 3 (2021) wystąpiło 24 uczestników. Po 4 z każdego z 6 poprzedzających finał odcinków eliminacyjno-półfinałowych. Najpierw musieli oni zmierzyć się z “pierwszym torem finałowym, czyli Stage 1. Pokonywany on był na czas. Dalej przechodzili tylko ci, którzy ukończyli tor i zamieścili się w limicie czasu. Ten limit wynosił 4 minuty i 55 sekund.

Zobacz: Jakie są limity czasu w finale Ninja Warrior Polska?

Pięć kroków

Wielkim wozem do spodka

Dziurawy most

Wiszące półki 2

Dzwonki na wietrze

Krzywa ściana

Wahadło

Podpora

Przeprawa przez komin

 

TOR FINAŁOWY (NWP3: STAGE 2)

Zawodnicy, którzy ukończyli “pierwszy tor finałowy” (Stage 1),  dalej rywalizowali na “drugim torze finałowym”, czyli połączeniu pokonywanego na czas Stage 2 i nielimitowanego już czasem Stage 3. Ukończenie tego ostatniego było przepustką do Stage 4, czyli ostatniej przeszkody finału: Góry Midoriyama.

Czas na ukończenie Stage 2 wynosił: 1 minutę i 59 sekund.

 

Lot Tarzana

Motylki

Ruchomy drążek

Spirala ninji 2

Ściany Herkulesa

 

TOR FINAŁOWY (NWP3: STAGE 3)

Uczestnik po ukończeniu Stage 2 od razu przechodził do pokonania toru Stage 3.

Wspinaczka

Zaklinacz drążków

Ściana wspinaczkowa

Latający drążek

 

TOR FINAŁOWY (NWP3 – GÓRA MIDORIYAMA)

To ostatnia finałowa przeszkoda. Nikt do tego etapu rywalizacji nie doszedł. Wg informacji podanych przez producentów programu Góra Midoriyama mierzyła 23 metry. Dopiero w czwartym sezonie sprecyzowano, że taką wysokość miała cała przeszkoda, a lina na którą uczestnik musiał się wspiąć miała 21 metrów długości. Limit czasu w 2021 roku wynosił 45 sekund.

W 3. sezonie polskiej edycji Ninja Warrior tytuł Last Man Standing zdobył Sebastian Kasprzyk.

Fot. Polsat/Maciej Piórko, screeny Ipla


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL. Od 2019 roku opublikowaliśmy ich ponad 150. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


Przeczytaj także:

2 komentarze

  1. Kacper

    Poprawka: finałowy odcinek 3 edycji NWP wyemitowany został w kwietniu, nie w marcu a dokładnie to dnia 13 kwietnia 2021 roku.