To już pewne. W starej formule 13. sezon American Ninja Warrior wraca 31 maja 2021 roku. Zawodnicy ponownie będą walczyć o 1 mln dolarów głównej nagrody.

Telewizja NBC ogłosiła, że 13. sezon American Ninja Warrior będzie miał swą premierę w poniedziałek 31 maja br. Gospodarzami ponownie będą: Matt Iseman, Akbar Gbajabiamila i Zuri Hall. Po specjalnym, wymuszonym przez pandemię 12. sezonie, program wraca w starej formule. Z małymi zmianami.

W sezonie 2021 z najbardziej znanym torem przeszkód zmierzy się 400 uczestników. To więcej niż w pandemicznym 2020 roku (150), ale o 1/3 mniej niż w sezonie 2019. Dodatkowo, pierwszy raz w historii dolna granica wieku została obniżona do 15 lat.

Odcinki kwalifikacyjne zostaną nakręcone jeszcze w marcu w Tacoma. Półfinały w kwietniu w Los Angeles. Finały krajowe natomiast w maju w Las Vegas. Zawodnik, który w finale pokona wszystkie cztery etapy, mieszcząc się w limicie czasu i dodatkowo zrobi to najszybciej, zdobędzie tytuł “Ninja Warrior” i 1 mln dolarów głównej nagrody.

Program wraca w formule znanej z 11. sezonu, ale z pewnymi zmianami. Jedna z nich dotyczy przeszkody “Mega Wall”, czyli liczącej 18 stóp (około 5,5 m) “Krzywej ściany”.

“Mega Wall” pierwszy raz pojawiła się w 10. sezonie. Wówczas zawodnik, który zdecydował się spróbować ją pokonać miał na to jedną szansę, a w przypadku niepowodzenia mógł spróbować swych sił (jedna próba) na liczącej 14,5 stóp (około 4,4 m) “Warped Wall”. Nagroda za pokonanie tej wyższej rampy wynosiła 10 tys. dolarów.

W 11. sezonie można było trzykrotnie atakować “Mega Wall”, co miało swe konsekwencje w coraz niższych nagrodach pieniężnych (10 tys., 5 tys. i 2,5 tys. dolarów). Decydując się na to, w przypadku niepowodzenia nie było jednak możliwości powrotu na “Warped Wall”.

W 13. sezonie zawodnik będzie miał 3 próby na “Warped Wall”. Gdy zdecyduje się jednak zaatakować “Mega Wall” to będzie miał jedną próbę, ale w przypadku gdy okaże się ona nieudana, to jeszcze dwukrotnie będzie mógł podejść do “Warped Wall”.

W nowym sezonie American Ninja Warrior ponownie pojawi się “Power Tower”. Zmiana polegać będzie jednak na tym, że pojawi się ona nie w kwalifikacjach, ale w półfinałach. Dwóch najlepszych zawodników każdej rundy półfinałowej będzie rywalizować na “Power Tower”. Nagrodą będzie “Safty Pass”, który pozwala na powtórkę toru w pierwszym lub drugim etapie finału.

Fot.: TT Ninja Warrior

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: