Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

27-letni Daniel Gil, prawdziwy weteran American Ninja Warrior, został zwycięzcą 12. sezonu tego sportowego show. Ze świetnej strony zaprezentowała się  Jesse Labreck i debiutujący Amir Malik.

Tegoroczna edycja American Ninja Warrior była inna niż wszystkie. Z uwagi na pandemię w programie wzięło udział 150 wyselekcjonowanych zawodników. Show zostało skrócone do 8 odcinków z 15-16 dotychczas. Walkę w finale o zdobycie Góry Midoriyama zastąpiono rywalizacją na Power Tower (zobacz: American Ninja Warrior wraca we wrześniu, w mocno zmienionej formule).

W wyemitowanym w piątek 6 listopada drugim odcinku finałowym American Ninja Warrior, pojawiło się 11 z 27 finalistów. Pierwszych 16 walczyło z torem przeszkód w pierwszym finale wyemitowanym przez telewizję NBC w dniu 28 października.

Wszyscy oni rywalizowali na takim samym, składającym się z 10 przeszkód, torze. Kolejno tworzyły go przeszkody: Shrinking Steps, Spring Forward, Falling Shelves, Diamond Dash, Spin Hopper, Warped Wall, Salmon Ladder, Slamdunk, Dragonback i Spider Trap. Stawką rywalizacji było 8 miejsc w play-offach na wieży Power Tower.

Najlepsza 8 zawodników, która awansowała dalej. W tej grupie znalazła się jedna kobieta (Jesse Labreck) i jedynie Amir Malik w całości nie ukończył toru (odpadł na przeszkodzie Dragonback):

 1. Jake Murray (czas: 3:56,20)
 2. Daniel Gil (4:12,68)
 3. Lucas Reale (4:33,36)
 4. Najee Richardson (4:36,66)
 5. Austin Gray (4:40,29)
 6. Adam Rayl (6:24,15)
 7. Jesse Labreck (7:31,02)
 8. Amir Malik (2:40,70 – odpada na Dragonback)

Po wyłonieniu 8 najlepszych uczestników, rywalizacja przeniosła się na Power Tower. To konstrukcja na której zawodnicy ścigali się już bezpośrednio ze sobą. Smaczku dodawał fakt, że walka odbywa się 40 stóp (około 12 metrów) nad ziemią.

W pierwszej rundzie na Power Tower rywalizowano wg klasyfikacji z wcześniejszego toru. Najlepszy z ósemki zawodników walczył z tym z dołu tabeli. I tak dalej. Łącznie były 4 pary. Zwycięzców tych par wyboldowaliśmy i oznaczyliśmy literką „w”.

 • Jake Murray – Amir Malik (w)
 • Daniel Gil (w) – Jesse Labreck
 • Lucas Reale – Adam Rayl (w)
 • Najee Richardson – Austin Gray (w)

Największą sensacją tej pierwszej rundy na Power Tower była porażka Jake’a Murraya, który przez wielu typowany był na zwycięzcę programu. Dodatkowo w 3 na 4 przypadkach, wygrywali zawodnicy z dolnej części tabeli.

W rundzie drugiej spotkali się zwycięzcy wcześniejszej rywalizacji.

 • Austin Gray (w) – Amir Mailk
 • Daniel Gil (w) – Adam Rayl

Drugą rundę wygrał Gray i Gil. I to oni spotkali się w rundzie finałowej, walcząc o zwycięstwo w 12. sezonie American Ninja Warrior. Lepszy okazał się Daniel Gil, który pokonał Power Tower w czasie 30,13 sek. Gray finiszował sekundę później.

Daniel Gil wygrał program i 100 tys. dolarów nagrody głównej. Z uwagi, że 12. sezon American Ninja Warrior, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywał się na zmienionych zasadach, nie walczono o tytuł “ninja warrior”.

Gil to prawdziwy weteran Ninja Warrior. W programie startuje od 2007 roku. Dotychczas najlepszy występ zaliczył w 11. sezonie, gdy zabrakło mu tylko kilka sekund na wdrapanie się na Górę Midoriyama. Wówczas wygrał Drew Drechsel.

Fot. TT Ninja Warrior

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany