Drew Drechsel wygrywa 11. sezon American Ninja Warrior, zgarnia 1 mln dolarów nagrody i jest trzecim Amerykaninem, który w ciągu 11 lat zdobywa mityczną Górę Midoriyama, osiągając Total Victory.

Dziś w nocy widzowie mogli śledzić finałowy odcinek jedenastego sezonu American Ninja Warrior. Do finałowego odcinku, który składał się z 4. etapów, awansowało 28 zawodników. Jednak jego trzeci etap, składający się z siedmiu przeszkód (Grip and Tip, Iron Summit, Crazy Clocks, Ultimate Cliffhanger, Pipe Dream, Cane Lane i Flying Bar) ukończył jedynie Drechsel z czasem 7 min. i 36,95 sek. oraz będący faworytem tych finałów Daniel Gil, który potrzebował na to 7 min. i 35,13 sek.

Daniel Gil On Stage 3 of the Vegas National Finals – American Ninja Warrior

Daniel Gil – American Ninja Warrior has his eye on the prize. Will the Kingdom Ninja join Drew Drechsel on Stage 4?

Opublikowany przez Ninja Warrior Poniedziałek, 16 września 2019

 

To właśnie Gil i Drechsel spotkali się w czwartym etapie finału Amierican Ninja Warrior, gdzie zmierzyli się z liczącą 75 stóp (około 23 metry) liną, walcząc nie tylko o chwałę, ale również o 1 mln dolarów. Mieli na to 30 sek.

Drechsel wspiął się na linę z czasem 27,33 sek., zdobywając mityczną Górę Midoriyama i osiągając Total Victory. Gil, który do liny podszedł jako drugi, przekroczył czas będąc na wysokości około 70 stóp (21,3 m).

Drew Drechsel jest trenerem i właścicielem siłowni. Jest też prawdziwym weteranem programu American Ninja Warrior. Wziął w nim udział aż 9 razy.

30-letni Drechsel jest trzecim Amerykaninem, który z sukcesem ukończył etap finałowy. Wcześniej tej sztuki dokonał Geoff Britten i Isaac Caldiero w 7. sezonie American Ninja Warrior (2015).

Profil Drew Drechsela na facebooku: Real Life Ninja.

Finał pierwszej polskiej edycji Ninja Warrior telewidzowie będą mogli obejrzeć na antenie telewizji Polsat 15 października. Czy komuś uda się zdobyć Górę Midoriyama?

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior Polska, a także ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: