W pierwszym odcinku finałowym American Ninja Warrior, tylko 4 z 16 startujących finalistów ukończyło tor finałowy. Drugi odcinek i finałowa rywalizacja na Power Tower już 4 listopada.

W środę, 28 października, telewizja NBC wyemitowała pierwszy z dwóch odcinków finałowych 12. sezonu American Ninja Warrior. Sezonu, który z uwagi na pandemię koronawirusa, rozgrywany jest wg. zmienionych zasad. Zostały one opisane w artykule: American Ninja Warrior wraca we wrześniu, w mocno zmienionej formule. Tą najważniejszą zmianą jest brak walki o zdobycie Góry Midoriyama.

W odcinku pojawiło się 16 z 27 finalistów. Rywalizowali oni na liczącym 10 przeszkód torze. Kolejno tworzyły go przeszkody: Shrinking Steps, Spring Forward, Falling Shelves, Diamond Dash, Spin Hopper, Warped Wall, Salmon Ladder, Slamdunk, Dragonback i Spider Trap. Było to więc klasyczny finałowy tor Stage 1.

Tor w całości ukończyło 4 zawodników (w tym jedna kobieta):

  • Lucas Reale (czas 4:33,36)
  • Najee Richardson (czas 4:36,66)
  • Austin Gray (czas 4:40,29)
  • Jesse Labreck (7:31,02)

Trzech innych zawodników było o krok od ukończenia toru, odpadając na przedostatniej przeszkodzie (Dragonback).

Przejście toru finałowego przez Jesse Labreck udostępnione na profilu Ninja Warrior:

Drugi odcinek finałowy zostanie wyemitowany 4 listopada. Pojawi się w nim pozostałych 11 finalistów. W tym tak znani ninja jak Jessie Graff, Daniel Gil i Joe Moravsky.

Z całej 27-osobowej grupy zostanie wyłonionych 8 zawodników, którzy najlepiej poradzili sobie z torem. Czyli ukończyli go w najkrótszym czasie lub zaszli najdalej. To oni w rywalizacji play-off zmierzą się ze sobą na Power Tower. Zwycięzca tej rywalizacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. dolarów.

Fot. NBC

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.