Midoriyama, Midoriyama – krzyczą Łukasz “Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski w zapowiedzi finału Ninja Warrior Polska 4 – eksplodując przy tym szaleńczą radością. Już wiemy, że to będzie historyczny finał. Teraz spróbujmy odgadnąć, kto ma szanse zmierzyć z Górą Midoriyama i sięgnąć po pierwszy tytuł polskiego “Wojownika Ninja”.

Producenci polskiej edycji Ninja Warrior mrugnęli do fanów okiem, zapowiadając gorące emocje w finale 4. sezonu Ninja Warrior Polska. Pierwszy raz w 3-letniej historii emitowanego w Polsacie show, ktoś zmierzy się z ostatnią przeszkodą toru finałowego. Zmierzy z legendarną Górą Midoriyama. Tym samym stanie przed szansą zdobycia dziesiątego na świecie i pierwszego w Polsce tytułu “Wojownika Ninja”. O tym kto to będzie, i czy faktycznie do tego dojdzie, widzowie Polsatu przekonają się we wtorek 12 października br.

W grupie 24. finalistów 4. sezonu Ninja Warrior Polska znaleźliśmy 4. mocnych kandydatów, którzy są w stanie pokonać najpierw pierwszy, a później drugi tor finałowy, żeby na końcu stanąć pod mierzącą 23 metry liną i rozpocząć wspinaczkę na Górę Midoriyama. Nie jest też przypadkiem, że wszyscy oni awansowali do finału zdobywając “złoty bilet” w rywalizacji na Power Tower. Oto oni (kolejność przypadkowa):

Piotr Czarnecki – aktualny Mistrz Polski w Boulderingu i były członek kadry narodowej we wspinaczce sportowej. Na Power Tower pokonał Teofila Deciuka, wykręcając czas 35,8 sek., co było trzecim czasem rywalizacji na tej nowej przeszkodzie.

 

Igor Fojcik – debiutant, były reprezentant Polski we wspinaczce sportowej. Na Power Tower miał najlepszy czas w tym sezonie. Pokonał tę przeszkodę w zaledwie 27,8 sek., wyprzedzając innych zawodników aż o 8 sek. Wcześniej daleko z tyłu zostawił konkurencję na torze eliminacyjnym.

 

Wiktor Wójcik – drugi najlepszy czas na Power Tower (35,40 sek.). Finalista Ninja Warrior Polska 2. Organizator i uczestnik zawodów ninja.

 

Grzegorz Niecko – weteran programu. Uczestnik 1. edycji i finalista 2. edycji Ninja Warrior Polska. Jego czas na Power Tower to 37,4 sek.

 

W powyższym zestawieniu powinien znaleźć się jeszcze jeden weteran polskiej edycji Ninja Warrior – Wojciech Borkowski. Niestety kontuzja kolana z jaką się zmaga, pomimo dużego hartu ducha zaprezentowanego w 2. edycji programu, mocno ogranicza jego szanse w finale.

Finał 4. sezonu Ninja Warrior Polska telewizja Polsat wyemituje o godz. 20:05 we wtorek 12 października. Dotychczas nikomu nie udało się sięgnąć po tytuł polskiego “Wojownika Ninja”, ani nawet zmierzyć z 23-metrową Midoriyamą. W pierwszym sezonie najbliżej tego był Jakub Zawistowski, w drugim – Robert Bandosz, a w trzecim – Sebastian Kasprzyk. Cała trójka kończyła rywalizację na Stage 3, czyli na drugiej połowie drugiego toru finałowego.

Oto zapowiedź finału 4. sezonu Ninja Warrior Polska:

Fot. Polsat

Przeczytaj także: