Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Znamy wszystkich 24 finalistów 4. sezonu Ninja Warrior Polska. To oni 12 października pojawią się w finale programu, mierząc się z z przeszkodami i legendarną Górą Midoriyama. Czy któryś z nich sięgnie po pierwszy, historyczny tytuł, polskiego “Wojownika Ninja”?

Finał 4. sezonu Ninja Warrior Polska zbliża się wielkimi krokami. Znamy wszystkich 24 finalistów programu. W tej grupie 6 z nich awansowało do finału bezpośrednio, wygrywając “złoty bilet” na Power Tower. Tu bezkonkurencyjny okazał się Igor Fojcik, który pokonał Power Tower w niespełna 28 sek.

Pozostałych 18 uczestników o udział w finale walczyło na torze półfinałowym. W tej grupie znalazło się aż 9 osób, którzy toru półfinałowego nie ukończyli. To więcej niż w 2. i 3. sezonie, gdy toru półfinałowego nie ukończyło odpowiednio 8 i 6 finalistów. Ale więcej niż w pierwszym sezonie, gdy do finału awansowało aż 13 uczestników, którzy wcześniej nie wcisnęli buzzera w półfinale.

Wśród finalistów jest 10 uczestników, którzy byli już finalistami w poprzednich sezonach.

Finał 4. sezonu Ninja Warrior Polska telewizja Polsat pokaże we wtorek 12 października 2021 roku.

Finał podzielony jest na 4 etapy. Pierwszy etap składa się z 9 przeszkód (“Pierwszy tor finałowy”). Zawodnicy kolejno pokonują cały tor, mierząc się nie tylko z przeszkodami, ale i z upływającym czasem. Kto ukończy tor w limicie czasu przechodzi dalej.

Etap 2 i 3 połączone są w jeden “Drugi tor finałowy”, chociaż na każdym z nich obowiązują inne zasady.

Etap 2 składa się z 5 przeszkód i jego przejście odbywa się na czas (z sezonu na sezon te limity się zmieniają).  Jeżeli zawodnikowi uda się pokonać wszystkie 5 przeszkód i zmieści się w limicie, to od razu przechodzi to etapu 3. Ten składa się z 4 przeszkód i nie jest już limitowany czasem. Kto w całości pokona wszystkie przeszkody przechodzi do ostatniego etapu.

Etap 4 to legendarna Góra Midoriyama, czyli wspinaczka po linie. Odbywa się ona po zakończeniu rywalizacji na “drugim torze finałowym”. Wejście na linę jest limitowane czasem. Dotychczas to było 45 sekund, ale w 4. sezonie limit się zmieni. Do tej pory żaden z zawodników nie dotarł to tego etapu i nie miał możliwości zmierzenia się z Górą Midoriyama. Czy uda się to w tym sezonie? Przekonamy się 12 października.

Fot. screen z telewizji Polsat

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany