Ilu nowych uczestników pojawiło się w 4. sezonie Ninja Warrior Polska? Ilu z nich ukończyło tor eliminacyjny, a ile półfinałowy? Kto był najszybszy na Power Tower? Ile lat miał najmłodszy, a ile najstarszy uczestnik? Tymi statystycznymi ciekawostkami podzielili się producenci polskiej edycji Ninja Warrior.

(Aktualizacja: 6 października 2021) 

Po każdym odcinku Ninja Warrior Polska w dedykowanej programowi aplikacji są publikowane najciekawsze zestawienia statystyczne. Zebraliśmy je wszystkie razem, z każdego wyłuskaliśmy te najciekawsze, a na końcu wszystko zsumowaliśmy i dodaliśmy jeszcze trochę swoich statystyk. W ten sposób otrzymaliśmy pełny obraz 4. sezonu. Zapraszamy do lektury.

 

ODCINEK 1: W pierwszym odcinku 11 z 32 uczestników już wcześniej brało udział w Ninja Warrior Polska. Patrząc na zaprezentowane statystyki zastanawia tylko jedno. W jaki sposób “pięciu z nich zakwalifikowało się do Finału”, skoro z każdego odcinka kwalifikuje się tylko 4 osoby?

 

ODCINEK 2: Igor Fojcik uwinął się na Power Tower w niespełna 28 sek., co jak się później okazało, było najlepszym czasem wykręconym na tej przeszkodzie.

 

ODCINEK 3: Nikt nie ukończył toru półfinałowego, ale za to 3 dziewczyny ukończyły tor eliminacyjny. Do czasu emisji tego odcinka zrobiły to tylko 3 inne dziewczyny w sezonie 3. Zobacz: Kobiety w Ninja Warrior Polska. Oto zestawienie najlepszych uczestniczek!

 

ODCINEK 4: W tym odcinku 4 dziewczyny zakwalifikowały się do półfinału, a wcześniej wszystkie 4 ukończyły tor eliminacyjny.

 

ODCINEK 5: Tor eliminacyjny ukończyło 13 uczestników. W tym Sylwester Wilk, który był pierwszym niepełnosprawnym uczestnikiem programu, który tego dokonał. Wilk otrzymał “Dziką Kartę” i walczył w półfinale. Zobacz: Ninja Warrior Polska: Sylwester Wilk pokazał jak to się robi

 

ODCINEK 6: 11 uczestników ukończyło tor eliminacyjny, ale tor półfinałowy tylko 1

 

Statystyka 4. sezonu Ninja Warrior Polska (po 6. odcinkach):

  • 56 z 192 uczestników (29,2%) brało udział w poprzednich edycjach
  • 55 z 192 uczestników (28,6%) stanowiły kobiety
  • 62 z 192 uczestników (32,3%) ukończyło tor eliminacyjny
  • 8 kobiet ukończyło tor eliminacyjny
  • 11 z 55 uczestników (20%) ukończyło tor półfinałowy
  • 17 z 24 finalistów (70,8%), brało udział w poprzednich edycjach
  • 10 z 24 finalistów (41,7%), było finalistami poprzednich edycji

A jak podobne statystyki prezentują się w przypadku American Ninja Warrior? W ostatnim sezonie tor eliminacyjny ukończyło 55 z 400 uczestników (13,75%), natomiast pierwszy tor finałowy (Stage 1) 27 z 68 finalistów (39,7%), w tym jedna kobieta (Jesse Labreck) i 9 nastolatków.

Fot. Polsat/Krystian Szczęsny, screeny z aplikacji NWP

Przeczytaj także: