Test sprawnościowy podczas drugiego etapu castingu do programu Ninja Warrior Polska będzie składał się z 8 konkurencji. Będzie sprawdzana szybkość, skoczność, poczucie równowagi i siłę chwytu. 

Ninja Warrior to międzynarodowy format telewizyjny. Licencja precyzuje nie tylko to, co zobaczą widzowie na ekranie telewizora, ale również jak przebiega casting. To pozwala z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, jakie będą konkurencje (zadania) podczas castingu sprawnościowym do  Ninja Warrior Polska. Pierwszy taki casting odbędzie się 16-20 maja w Extreme Warrior Park w Piasecznie.

Konkurencje sprawnościowe podczas castingów do Warrior Ninja w Niemczech, Austrii i na Węgrzech wyglądały niemal identycznie. Różniły się tylko szczegółami. Co więcej, były one niezmienne od 2-3 lat. To pokazuje, że zadania są zunifikowane tak, żeby casting można przeprowadzić w dowolnym miejscu (np. w centrum wspinaczkowy, w sali crossfit).

Oczywiście jest ryzyko, że licencjodawca w pewnym momencie wprowadzi zmian. Pytanie tylko po co? Poniższy zestaw zestaw zadań dość szeroko sprawdza różne aspekty sprawności. Dlatego nawet licząc się z potencjalnymi zmianami, nie zaszkodzi potrenować.

Konkurencje podczas castingu sprawnościowego:

 1. sprint na 10 m – tam i z powrotem, pompka na nawrotce, czas: 60 s;
 2. chwyt – przejście 4-6 wiszących elementów (nunczaka, kulki, ringi), czas: 90 s;
 3. rozhuśtanie i wyskok z drążka (ringów) – maksymalna odległość;
 4. wybicie z trampoliny i skok na linę – jak najwyżej + 30 s wiszenia;
 5. przejście 5. ustawionych zygzakiem bosu;
 6. podciąganie na drążku – maksymalna liczba powtórzeń;
 7. ściana – nabiegnięcie na pionową ścianę i wyskok w górę
 8. równoważnia – przejście po belce położonej na ziemi, zadanie to było też łączone z bosu i równoważnia była wówczas 6 elementem do przejścia.

Nie ma więc jakiś wyszukanych combosów, salmon ladderów, czy innych wariatów. Są proste konkurencje, które mają sprawdzać ogólną sprawność uczestników. Są jednak tak przygotowane, żeby były tożsame z przeszkodami w Ninja Warrior. Trzeba też pamiętać, że oprócz testu sprawnościowego, będzie jeszcze rozmowa z przedstawicielami producenta, która w materii kwalifikacji może mieć równie istotne znacznie co osiągi fizyczne.

Fot. FB Ninja Warrior Austria

2 komentarze

 1. Robert

  Jestem zaitresowany programem chcę wziąść udział w programie

  • Chawkat

   Jestem zainteresowany programem chcę wziąć udział w programie