Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W środę 7 czerwca 2023 rozpoczął się w Cisnej 9. Festiwal Biegu Rzeźnika, w ramach którego odbędzie się już 20. edycja Biegu Rzeźnika. Oto 5 ciekawostek o tym kultowym już biegu w Bieszczadach.

1. Jak się zrodził pomysł na Bieg Rzeźnika?

Bieg Rzeźnika to nieślubne dziecko zakładu dwóch panów. Tak o pomyśle na ten bieg opowiada Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika:

Sama decyzja była wynikiem podjętego kilkanaście lat wcześniej zakładu, w którym ja i mój przyjaciel Arek Załęcki obstawialiśmy, że trasę z Komańczy do Ustrzyk Górnych da się pokonać w jeden dzień.

Obecnie Bieg Rzeźnika ewoluował w Festiwal Biegu Rzeźnika, z biegami na dystansach od 12 km (Dycha na Jeleni Stok) do 175 km (Rzeźnicki Szlem), ale wciąż po bieszczadzkich szlakach.

2. Bieg Rzeźnika biegnie się w parach

Trasa Biegu Rzeźnika biegnie z Komańczy do Cisnej. To około 84 km i około 4138 m przewyższeń. Limit czasu na jej pokonanie to 17 godz. W tym limicie muszą zmieścić się obaj biegacze (biegaczki), bo Bieg Rzeźnika to… bieg w parach. Niektórzy twierdzą, że starty w parach wzięły się ze wspomnianego wyżej zakładu, ale jak wielokrotnie wyjaśniał Mirosław Bieniecki, idea biegu parami podyktowana jest głównie wymogami bezpieczeństwa.

3. 2x Bieniecki

Bieg Rzeźnika odbędzie się w piątek 9 czerwca 2023 roku. Start jest o godzinie 03:00 w Komańczy. Na starcie tego biegu stanie sam prezes Mirosław Bieniecki. Będzie biegł w parze ze swoim bratem – Jarosławem Bienieckim, czyli twórcą i pomysłodawcą Runmageddonu.

4. Wiewiórki na Drzewie

Z uwagi na swój jubileusz, 20. Bieg Rzeźnika będzie miał specjalną oprawę muzyczną. Zespół “Wiewiórki na Drzewie” nagrał z tej okazji nowy utwór. Będzie on miał swą oficjalną premierę na koncercie w Cisnej, który odbędzie się w sobotę 10 czerwca po zakończeniu ceremonii dekoracji najlepszych biegaczy.

5. Rodzinne strzelanie rzeźnickie

Festiwalowi Biegu Rzeźnika towarzyszą liczne imprezy towarzyszące. W tym roku jedną z nich będzie trening strzelecki z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie. Co łączy biegi ultra i strzelanie? Jak wyjaśniają organizatorzy, łączy je “umiejętność budowania koncentracji, pokonywanie własnych słabości, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki!”

Portal eXtremalny.PL jest patronem medialnym wszystkich biegów organizowanych przez Fundację Bieg Rzeźnika.

Fot. Bieg Rzeźnika

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany