24-letni debiutant Igor Fojcik najlepszy w finale 4. sezonu Ninja Warrior Polska. Góra Midoriyama musi jeszcze trochę poczekać na swojego zdobywcę.

Finał 4. sezonu Ninja Warrior Polska dostarczył wielu emocji. Przeszedł również do historii za sprawą 24-letniego Igora Fojcika, który pierwszy raz w 3-letniej historii programu, stanął przed szansą pokonania legendarnej Góry Midoriyama, czyli ostatniej finałowej przeszkody.

24 finalistów stanęło do walki o tytuł polskiego “Wojownika Ninja” i główną nagrodę w wysokości 150 tys. zł. Droga do tego prowadziła przez dwa tory finałowe i Górę Midoriyama. W tej grupie było 17 osób, które już wcześniej brały udział w Ninja Warrior, w tym 10, które były finalistami poprzednich edycji.

Pierwszy tor finałowy składał się z 9 przeszkód. Limit czasu na jego pokonanie to 4 minuty i 50 sekund. Zobacz: Wszystkie przeszkody pierwszego toru finałowego Ninja Warrior Polska 4).

Pierwszy tor finałowy – Stage 1:

 1. Diabelski młyn
 2. Zjazd na kuli
 3. Taniec hydraulika
 4. Chwiejne łódki
 5. Łapacz ringów
 6. Krzywa ściana
 7. Kolejka linowa
 8. Przeprawa pająka
 9. Przeprawa przez komin

Tę cześć toru udało się ukończyć jedynie 5 zawodnikom i do oni awansowali dalej. Był to Wiktor Wójcik, Grzegorz Niecko, Rafał Żurawik, Igor Fojcik i Wojciech Borkowski. W poprzednim sezonie (NWP3) zrobiło to 12 osób, w NWP2 – 8 osób, a w NWP1 – 4 osoby.

 

Drugi tor finałowy podzielony był na dwa (Stage 2 i 3) i składał się łącznie z 9 przeszkód. Limit na pokonanie pierwszy 5 przeszkód wynosił tylko 60 sek. Druga jego cześć już nie była limitowana czasem. Zobacz: Wszystkie przeszkody drugiego toru finałowego Ninja Warrior Polska 4

Drugi tor finałowy (cześć I) – Stage 2:

 1. Bieg parkourowca 2
 2. Śmigło i lina
 3. Ruchomy drążek
 4. Gra w kości
 5. Ściany Herkulesa

Drugi tor finałowy (częśc II) – Stage 3:

 1. Wspinaczka
 2. Motylki
 3. Spacer hydraulika
 4. Latający drążek

Pierwszą cześć toru (Stage 2) ukończyło 3 z 5 finalistów.  Rafał Żurawik odpadł na przeszkodzie Śmigło i lina, a Wojciech Borkowski był o krok od pokonania toru, ale na Ścinach Herkulesa podparł się dłonią podłogi, co w tej edycji nie było dozwolone.

 

Druga część toru, czyli Stage 3, to już popis Igora Fojcika, który ukończył go w całości i jako pierwszy w 3-letniej historii polskiej edycji Ninja Warrior staną pod Górą Midoriyama. Wiktor Wójcik i Grzegorz Niecko odpadli na przeszkodzie Wspinaczka.

Midoriyama wciąż niezdobyta

Góra Midoriyama to 23-metrowa konstrukcja z podwieszoną do niej 21-metrową liną. Taką informację podali w odcinku finałowym prowadzący, prostując tym samym informacje podawane od premiery programu, gdy długość liny była określana jako 23 metry. Igor Fojcik miał 25 sekund, żeby wspiąć się na szczyt przeszkody. Limit czasu upłynął mu po wejścia na 2/3 liny. Warto tu podkreślić, że w tej edycji limit czasu został obcięty z 45 sekund do właśnie 25 sekund, a dotychczas nikomu na świecie nie udało się w tak krótkim czasie zdobyć Góry Midoriyama. Zobacz: Niemożliwe istnieje! Góra Midoriyama to mission impossible!

Igor Fojcik zdobywa tytuł “Last Man Standing” i dołącza do Jakuba Zawistowskiego, Roberta Bandosza i Sebastiana Kasprzyka, którzy ten tytuł zdobyli w poprzednich sezonach. Całą czwórkę zobaczymy w 5. sezonie Ninja Warrior Polska, która najprawdopodobniej zostanie wyemitowana przez telewizję Polsat wiosną 2022 roku.

24-letni trener wspinaczki z Rybnika wygrał również nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

Przeczytaj także: