Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W finale Ninja Warrior Polska zawodnicy walczą nie tylko z torem przeszkód, ale również ścigają się z upływającym czasem. Limity czasu to jeden z kluczowych elementów każdego finału Ninja Warrior.

Jakie limity czasu mają zawodnicy w finale Ninja Warrior Polska? Ile czasu jest na wejście na Górę Midoriyama? I jak te limity czasu zmieniały się w poszczególnych sezonach emisji polskiej edycji Ninja Warrior? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Finał Ninja Warrior składa się z 4 etapów (Stage 1-4). Pokonywany na czas “Pierwszy tor finałowy” to Stage 1 (9 przeszkód). “Drugi tor finałowy” składa się z limitowanego czasem Stage 2 (5 przeszkód) i pokonywanego już bez limit Stage 3 (4 przeszkody). I na końcu Stage 4 czyli Góra Midoriyama, którą w większości światowych edycji Ninja Warrior wspinaczka na czas po linie.

Ile wynoszą limity czasu w finale Ninja Warrior Polska? Różnie. Z edycji na edycję one się zmieniały. Najbardziej wyśrubowane były w pierwszej edycji, wyemitowanej jesienią 2019 roku. Wówczas zawodnik miał 4 min. na pokonanie “Pierwszego toru finałowego”.

W przypadku “Drugiego toru finałowego”, jego pierwszą część (Stage 2), zawodnik musiał pokonać w mniej niż 1 min. i 10 sek. Po czym, gdy mu się to udało, miał 15 sek. przerwy na odpoczynek i przechodził na drugą jego część (Stage 3).

Ta przerwa między Stage 2 i 3 jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala odsapnąć i jeszcze raz przeanalizować strategię na dalszą część toru. Wiąże się z nią również ciekawa historia. Otóż w 2. i 3. sezonie Ninja Warrior Polska, widzowie mogli się dowiedzieć z telewizji, że przerwa wynosiła 1 min., podczas gdy faktycznie wynosiła 3 min.

Ostatnią przeszkodą w programie jest Góra Midoriyama. To Stage 4. W pierwszych trzech sezonach limit czasu wejścia na tę 23-metrową linię wynosił 45 sek. i był jednym z większych w Ninja Warrior (więcej o tym w artykule: Góra Midoriyama? Bułka z masłem!). W 4. sezonie, gdy pierwszy raz w historii atakowana była Midoriyama, został on skrócony do 25 sek.

Oto zestawienia limitów czasu w Ninja Warrior Polska 2019-2021:

Dla porównania w finale Ninja Warrior Germany w 2020 roku limit czasu na Stage 1 wynosił 4 min. i 30 sek., na Stage 2 było to równo 3 min., a limit wejścia na 20-metrową Midoriyamę wynosił 25 sek.

(Artykuł zaktualizowano 11.10/2021)

Fot. Screen z Ipla.pl

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany