Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon odpala drugą edycję wirtualnego biegu z przeszkodami Runmageddon Solo x forBET. Teraz dodatkowo biegacze będą mogli rywalizować na 12-kilometrowej trasie Classic’a. O medale powalczą również juniorzy.

Runmageddon Solo x forBET okazał się strzałem w dziesiątkę. Zachęcił setki Polaków do wzięcia udziału w ekstremalnym biegu z przeszkodami i pokazał, że niezależnie od sytuacji tkwi w nich siła i charakter, a także niesamowita pomysłowość. Dzieci i dorośli razem podejmowali się wyzwania zorganizowania biegu z przeszkodami, a ich wysiłki udokumentowane są ciekawymi filmami i zdjęciami dostępnymi w social mediach.

W maju rusza druga edycja Runmageddonu SOLO, w której udział będzie mogła wziąć też młodzież, pokonując formułę Junior, a dorośli zmierzą się z 12-kilometrowym wyzwaniem Classic’a.

Pierwsza edycja Runmageddonu Solo x forBET spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wyzwanie organizatora najpopularniejszego biegu z przeszkodami dodało energii społeczności Runmageddończyków, którzy ochoczo je podejmowali.

Najwięcej osób zdecydowało się pokonać formułę Rekrut, czyli przebiec aż 6 kilometrów w ogródku, domu, czy też w mieszkaniu i wykonać dodatkowe ćwiczenia lub pokonać przygotowane przez samych siebie przeszkody.

Runmageddończycy pokazali, że mają wyjątkową wyobraźnię i kreatywne pomysły, by to ekstremalne, wirtualne wyzwanie pokonać z prawdziwym zacięciem. Niektórzy sami organizowali sobie tzw. Biuro Zawodów, w którym zwyczajowo pobiera się pakiet startowy. Malowali sobie numerki na twarzy, by jak najbardziej poczuć charakter ich ulubionych eventów. Pokonując w domu Runmageddon Solo sami wymyślali sobie przeszkody i nadawali im nazwy prosto z ekstremalnych tras.

Nie tylko dorośli uczestnicy bawili się znakomicie, także dzieci miały okazję, by trochę poszaleć i co najważniejsze zdobyć medal. Rodzice z przyjemnością organizowali dla swoich pociech utrudnienia z poduszek, krzeseł czy worków z ziemią.

– Kiedy mój syn dowiedział się, że nie pobiegnie w kwietniowym Runmageddonie, wpadł na pomysł, że przygotujemy sobie sami własny tor i tak też się stało. Runmageddon Solo wpisał się idealnie w naszą potrzebę ruchu i tęsknotę za ekstremalną zabawą. Pokazał też, że ludzie nawet zamknięci w domach, mają otwartą, pełną pomysłów głowę. Wspaniała energia wytworzyła się wokół Runmageddonu Solo. Póki co, nie możemy spotykać się na eventach, ale możemy razem cieszyć się i tworzyć pozytywne wrażenia biorąc udział w tym wyzwaniu – mówi Justyna Możdżeń, Runmageddonka od 2017 roku.

Popularność Runmageddon Solo x Forbet i pozytywne emocje, jakie generowała pierwsza jego edycja, zachęciły organizatora do otwarcia drugiej (w maju) i dodania nowych formuł. Teraz osoby po 16 roku życia będą mogły wystartować i zdobyć medal formuły Intro i Rekrut, ale także Classic.

Chcąc otrzymać medal nowej formuły należy pokonać trasę 12 km z 20 różnymi przeszkodami lub też zamiast ich wykonać 20 razy 20 wybranych ćwiczeń typu “padnij powstań” albo tzw. “deskę”.

Ponadto, do majowego wyzwania Runmageddonu Solo zaproszona zostanie także młodzież w wieku 12-15 lat. Młodzi śmiałkowie będą mogli wystartować w formule Junior, która polegać będzie na pokonaniu 2 km z 15 różnymi przeszkodami lub też przebiegnięciu tego dystansu i naszpikowaniu go 15 wybranymi ćwiczeniami, które powtórzyć będzie trzeba 15 raz.

Runmageddon Solo to propozycja szyta na miarę aktualnej sytuacji epidemicznej. To zachęta do aktywności fizycznej i kreatywności. Już od 6 lat Runmageddon dostarcza Polakom emocje i stara się to robić niezależnie od okoliczności. W końcu „przeszkody” zarówno te na trasie, jak i w życiu są po to, by je pokonywać.

(na podst. mat. pras)

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany