Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dzień Flagi (2 maja) jest doskonałą okazją do zaproszenia na organizowane w tym roku biegi przeszkodowe mające upamiętnić Cichociemnych. Pierwsze biegi już 26 maja.

Cichociemni to 316 polskich żołnierzy, którzy w latach 1941-1944 zostali desantowani z Zachodu (najpierw z Anglii, a później z Włoch) do okupowanej Polski, gdzie zasilili szeregi Armii Krajowej i prowadzili działania dywersyjne, a także organizowali i szkolili ruch oporu. Pierwszy zrzut Cichociemnych miał miejsce w nocy z 15 na 16 lutego 1941 roku.

W tym roku odbędą się trzy biegi przeszkodowe/przełajowe na czterech różnych dystansach mające upamiętnić Cichociemnych. Dwa z nich zaplanowane są 26 maja, a trzeci 24 czerwca.

 

1. Bieg Cichociemnego “Freza” Racibórz – bieg odbędzie się 26 maja. Jest to bieg przeszkodowy na dystansie 13 km, na którym znajdzie się około 20 przeszkód. Limit uczestników został ustalony na poziomie 316, co ma nawiązywać do 316 Cichociemnych przerzuconych do Polski.

Trasa 1. Biegu Cichociemnego “Freza”

 

8. Bieg Cichociemnych Krusze – bieg odbędzie się 26 maja w miejscowości Krusze w województwie mazowieckim. To bieg przełajowy na dystansie 10 km.

 

5. Bieg Cichociemnych Sochaczew – bieg odbędzie się 24 czerwca na dystansach 5 km i 14 km. Jest to bieg przeszkodowy, podczas którego uczestnicy będą zmagać się zarówno z przeszkodami naturalnymi, jak i sztucznymi.

 

Na wszystkie te biegi w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany