Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W miniony weekend we Wrocławiu, na Torze Wyścigów Konnych PARTYNICE, padł rekord frekwencji w Runmageddonie. Na starcie stanęło łącznie 8386 uczestników, a przez miasteczko biegowe przewinęło się 23,6 tys. osób. Zapewne to nie ostatni rekordowy Runmageddon w tym roku.

Runmageddon to obecnie największa seria biegów ekstremalnych (przeszkodowych) w Polsce. Dodając do tego rosnącą z roku na rok popularność tego rodzaju imprez, nie dziwią systematycznie poprawiane rekordy frekwencji. Tak było w miniony weekend we Wrocławiu, gdzie w sobotę i niedzielę na starcie stanęło łącznie prawie 8,4 tys. uczestników. W tym w Rekrucie i Classicu wystartowało ponad 5,5 tys. zawodników. Doskonała pogoda sprzyjała ponadto wysokiej frekwencji wśród  kibiców. Jak podają organizatorzy, łącznie przez imprezę przewinęło się ponad 23,6 tys. osób.

Powyższe liczby robią wrażenie. Zapewne jednak to nie ostatni rekord w tym roku. Warto przypomnieć, że zeszłoroczna impreza we Wrocławiu też była rekordowa. W biegach wystartowało ponad 4,7 tys. zawodników, a imprezę odwiedziło 17 tys. osób. Rekord ten utrzymał się …2 tygodnie. W Warszawie 27 maja 2017 roku na starcie Intro, Nocnego Rekruta i Classica stanęło razem 6 tys. uczestników. W tym 4 tys. debiutantów. Nie jest wykluczone, że w tym roku wrocławski rekord ponownie zostanie pobity w stolicy (26 maja). O ile wcześniej nie stanie się to w Myślenicach.

Wrocławski Runmageddon należał do tych płaskich, a więc i szybkich. Co nie oznacza, że łatwych. Uczestnicy zmagali się z dobrze znanymi z innych runmageddonów przeszkodami, jak zasieki, ścianki, killer plank, multiring czy fireman. Ale też pojawiły się dwie nowe. Był to rzut podkową i robiąca duże wrażenie przeszkoda o nazwie oponeo. Ta ostatnia została zbudowana z blisko 1000 opon. Tak trzymać. Może wreszcie na trasach polskich biegów ekstremalnych będą pojawiać się prawdziwe przeszkodowe monstra, które można spotkać na biegach w Niemczech, Holandii czy na Wyspach.

Na Dolnym Śląsku nie zabrakło oczywiście prawdziwych koni czyli biegowej elity OCR. Szczególnie, że zarówno Rekrut, jak i Classic, stanowiły kolejną eliminację do Mistrzostw Europy OCR. Do wyścigu stanęło 230 zawodników i zawodniczek. Dobrą passę podtrzymał Tomasz Oślizło z drużyny xRunners, który wygrał Rekruta i był blisko zwycięstwa w Classicu, którego ostatecznie ukończył na drugim miejscu. Było to już trzecie i czwarte runmageddonowe podium tego zawodnika w tym roku. Wcześniej wygrał Classica w Wierchomli Małej i był drugi podczas zimowego Rekruta w Ełku.

ELITE MASTERS KOBIET (Rekrut):

1. Katarzyna Karasiewicz (czas: 1:22:17)

3. SOCIOS SILESIA

Z Wrocławia Runmageddon teraz przenosi się do Gdyni (21 kwietnia), żeby następnie w długi majowy weekend zawitać do Myślenic (4-6 maja), gdzie m.in. zostaną rozegrany zawody na dystansach Rekrut (6 km i 30 przeszkód), Classic (12 km i 50 przeszkód), Hardcore (21 km i 70 przeszkód) i Ultra (42 km i 140 przeszkód). Po drodze, już w najbliższą sobotę, w Warszawie zostanie rozegrany Reebok POWERUN by Runmageddon, czyli pierwszy miejski bieg z przeszkodami.

Organizatorzy mając w pamięci wrocławskie rekordy frekwencji już zapraszają na przyszłoroczną edycję tego biegu. Odbędzie się ona w dniach 13-14 kwietnia 2019 roku. Edycja ta ma lokalizację “Dolny Śląsk”, ale nie mamy wątpliwości, że ponownie zawita ona na Tor Wyścigów Konnych we Wrocławiu.