Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Mistrzostwa Świata Spartan Ultra 2022 zapowiadają się epicko. W internecie została opublikowana prawdopodobna trasa tego biegu. Od samego patrzenia łydki palą. 

W dniach 24-26 września 2022 roku nad jeziorem Tahoe w USA odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Świata Spartan Ultra (2022 Spartan Ultra World Championship). Mistrzostwa to 24-godzinny bieg po pętli, na której rozstawione są przeszkody.

Związany z biegami przeszkodowymi profil Inside OCR zamieścił, opublikowaną na Instagramie przez Steve’a Hammonda mapę i profil pętli, po której ścigać będą się zawodnicy podczas Mistrzostw Świata Spartan Ultra 2022. W zasadzie, jak doprecyzował sam autor, przybliżoną mapę trasy biegu, bo finalnie może ona zostać lekko zmodyfikowana. Kolejne pętle mają też być odrobinę krótsze.

Trzeba przyznać, że już teraz zamieszczony profil pętli na Spartan Ultra robi wrażenie. Nawet bez przeszkód. Pętla mierzyć będzie 9,33 mili, czyli równo 15 km. Suma przewyższeń na niej to 2399 stóp (731 m). Można podejrzewać, że najlepsi zawodnicy wykręcą minimum 8 takich “kółek”, więc w nogach będą mieli ponad 5,8 tys. m przewyższeń.

To jednak nie koniec. Najwyższy punkt trasy znajduje się na wysokości 8230 stóp, czyli dokładnie 2508,5 m n.p.m. To o 7,5 m wyżej niż wysokość Rysów w Tatrach. Bieganie w takich warunkach to kolejne wyzwanie z jakim będą musieli zmierzyć się rywalizujący przeszkodowcy.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany