Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 30 września – 1 października 2023 roku w Stalowej Woli odbędą się Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych (OCR) 2023. Będzie to już ich szósta edycja. Mistrzostwa będą częścią światowej rywalizacji World Series.

Organizatorem Mistrzostw Polski OCR 2023 jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska oraz Związek Sportów Przeszkodowych w partnerstwie strategicznym z Miastem Stalowa Wola. Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu Prezydenta Miasta Stalowa Wola Pana Lucjusza Nadbereżnego.

Mistrzostwa mają wyłonić najlepszych biegaczy przeszkodowych w Polsce. Areną zmagań będą miejskie błonia w Stalowej Woli. Baza zawodów będzie zlokalizowana na Błoniach Nadsańskich zwanych też “zielonymi ogrodami Stalowej Woli” (Stalowa Wola, u. Działkowa).

Trasa i przeszkody

Organizatorzy zapowiadają, że należy przygotować się na mocne bieganie, bo tegoroczna trasa “będzie płaska i szybka”. Na trasie staną konstrukcje przeszkodowe znane z takich biegów jak: Runmageddon, Barbarian Race, Biegun OCR, Vikings Run i Arm Race. A także przeszkody dostarczone przez Extreme Construction, Toroz i Ośrodek Szkolenia OCR z Gliwic. Jedną z nowości przeszkodowych będzie symulator do strzelania laserowego dostarczony przez Stowarzyszenie Klub Sportowy ExTeam. Tych nowości ma być więcej.OCR400 zamiast OCR100

Podobnie jak w 2022 roku, w tym roku na Mistrzostwach Polski OCR zabraknie rywalizacji na 100-metrowym torze przeszkó w formule OCR100. Pierwszy raz w historii zawodnicy będą natomiast walczyć o mistrzowskie medale na 400-metrowym torze przeszkód czyli w formule OCR400.

Harmonogram Mistrzostw

W sobotę 30 września zawodnicy będą ścigać na krótkim dystansie (3 km + 20 przeszkód), w biegu sztafetowym (9 km + 30 przeszkód), a najmłodsi będą rywalizować o medale w kategorii Kids. Dzień później, w niedzielę 1 października, zaplanowana jest rywalizacja na standardowym dystansie (12 km + 40 przeszkód) i na 400-metrowym torze OCR400.

Sobota, 30 września 2023

  • 3 km – bieg z 20 przeszkodami (ELITE/kat. wiekowe, OPEN)
  • sztafeta drużynowa (3×3 km) – bieg z 30 przeszkodami (sztafeta żeńska/męska/mix)
  • kids (bieg dla dzieci) – OPEN 5-12 i ELITKA 7-8, 9-10, 11-12 lat

Niedziela, 1 października 2023

  • 12km – bieg z 40 przeszkodami (ELITE/kat. wiekowe, OPEN)
  • OCR400 (400-metrowy tor przeszkód)

Każdy może wystartować

Aby wystartować w kategoriach mistrzowskich Elite i kategoriach wiekowych na 3 km wymagane jest zdobycie kwalifikacji. Jednak obok mistrzowskiej rywalizacji będzie również odbywała się rywalizacja w kategorii OPEN, która nie wymaga takiej kwalifikacji. Może w niej wystartować każdy – wystarczy kupić pakiet startowy.

Kto będzie bronić tytułu w Stalowej Woli?

W 2022 roku w Sopocie tytuł Mistrza Polski w kategoriach indywidualnych wywalczyli Agnieszka Rynkiewicz i Maciej Serafiński na dystansie Short (3 km) oraz Marta Łosin i Grzegorz Szczechla na dystansie Standard (12 km). W rywalizacji 3-osobowych teamów po tytuł sięgnęła męska sztafeta Król, Fabian i Oślizło, żeńska sztafeta Jonaczyk, Jasińska i Rynkiewicz oraz mieszana drużyna Wojtyszyn, Wołczek-Wojtyszyn i Ziober.

World Series w Stalowej Woli

Mistrzostwa Polski OCR 2023 są jednocześnie częścią światowej rywalizacji World Series. Oznacza to, że wyniki zawodników osiągnięte podczas tej imprezy zostaną wpisane do ogólnoświatowego rankingu Wolrd Series i będą one kwalifikować do World Cup.

(na podst. mat. pras.)

grafika: Związek Sportów Przeszkodowych

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany