Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

7. edycja Sky Tower Run, czyli biegu po schodach mającego rangę Mistrzostw Polski, odbędzie się 24 maja 2020 roku we Wrocławiu. Właśnie ruszyły zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy Sky Tower Run 2020 będą mieli do pokonania 49 pięter i łącznie 1142 schodów. Każdego roku zawody te przyciągają rzesze sportowców chcących w jak najkrótszym czasie wbiec na szczyt wrocławskiego wieżowca. Dotychczas zawodnicy klasyfikowani byli w kilkunastu kategoriach, odpowiednich dla płci i wieku. W tym roku pojawi się zupełnie nowa kategoria – Sky Tower Office, czyli opcja dedykowana pracownikom firm mających swoje biura w Sky Tower.

– Z ogromną przyjemnością zapowiadam Sky Tower Run 2020 – jedne z najatrakcyjniejszych ogólnopolskich zawodów w towerruningu. Mam nadzieję, że siódma odsłona rozgrywek okaże się dla wszystkich biegaczy szczęśliwa i przyniesie wiele pozytywnych sportowych emocji. Gorąco zachęcam Państwa zatem do udziału w wydarzeniu – mówi Katarzyna Bruź ze Sky Tower.

Podczas Sky Tower Run 2020 odbędą się nie tylko Mistrzostwa Polski w biegu po schodach, ale także Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach. Strażacy będą pokonywać trasę m.in. w pełnym rynsztunku, na który składają się mundur, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa.

Zapisy na Sky Tower Run ruszyły 14 lutego.

(na podst. mat pras)

Czytaj także: Rekordowy Marriott Everest Run, przeszkodowcy też pobiegli

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany