Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Paweł Ruszała wygrał 24-godzinny bieg po schodach Marriott Everest Run, zaliczając łącznie 114 wejść i poprawiając dotychczasowy rekord. Najlepsza wśród kobiet była Agata Matejczuk.

W drugi weekend lutego (8-9.02.2020) odbyła się 6. edycja 24-godzinnego biegu po schodach hotelu Marriott w Warszawie. Była ona rekordowa. Paweł Ruszała aż 114 razy pokonał dystans z poziomu -1 na 41 piętro warszawskiego wieżowca, poprawiając tym samym dotychczasowy rekord 105 wejść Jakuba Niedźwiadka z 2017 roku, który następnie w 2019 roku wyrównała Ilona Gradus.

Najlepsza wśród kobiet była Agata Matejczuk, zaliczając 97 wejść (4047 pięter) i zajmując ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 6. edycji 24-godzinnego biegu po schodach Marriott Everest Run:

1. Paweł Ruszała (114 wejść)
  2. Rafał Kot (111 wejść)
  3. Tomasz Pawłowski (108 wejść)

Łączna liczba 114 wejść oznacza pokonanie 4788 pięter, 15561 metrów w górę oraz 176 proc. wejścia na Mount Everest. Zdobycie tego ostatniego, czyli pokonanie 8848 metrów w górę, odpowiada 65 wejściom po schodach hotelu Marriott. W miniony weekend udało się to 49 osobą startującym w klasyfikacji indywidualnej.

W Marriott Everest Run, zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie, wystartowali również zawodnicy na co dzień biegający w biegach z przeszkodami. W sztafecie wysokie 4. miejsce zajęła drużyna “Świta OCR” z Izą Wysłuch i Dawidem Cejko w składzie. Tuż za nimi uplasował się “WTF? running team” z m.in. Marcelem Mierzickim i Olą Struszkiewicz. Indywidualnie na schodach rywalizowali m.in Jakub Kazuła, Krystian Mędygrał, Krzysztof Mańkowski, Patryk Sładek i Mateusz Grabowski.

Czytaj: Góral z Mazur wspiął się schodami na szczyt Everestu