Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W pierwszy weekend września Runmageddończycy ściągną do Gdyni. To właśnie tam zostanie zorganizowany już setny Runmageddon. Jak na okrągłą rocznicę przystało, nie zabraknie atrakcji. A który to będzie Twój bieg?

W weekend 4-5 września w Gdyni, w Parku Kolibki, rozegra się akcja setnego biegu przeszkodowego Runmageddon. Tym razem w morskiej odsłonie. Organizatorzy przygotowali specjalny hasztag na tę okazję: #SetnyRMG. Zresztą atrakcji związanych z jubileuszowym eventem będzie więcej.

– Zorganizowaliśmy już 100 eventów dla ponad 310 tys. startujących. Taki jubileusz znaczy dla nas bardzo dużo, bo świadczy o tym, że od tych już 7 lat organizujemy sportowe wyzwania, w których ludzie chętnie biorą udział i do których często wracają. Serwujemy niepowtarzalne emocje i udaje nam się to robić mimo przeciwności. 4-5 września zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania setnego wydarzenia w Parku Kolibki w Gdyni – mówi Jaro Bieniecki,  pomysłodawca i prezes Runmageddon S.A.

Z trasą Runmageddonu może zmierzyć się każdy. Organizatorzy przygotowali aż 6 rożnych formuł dedykowanych dla wszystkich grup wiekowych. W sobotę osoby po 16 roku życia będą mogły wystartować w formułach Intro (3 km + 15 przeszkód) i Rekrut (6 km + 30 przeszkód), a w niedzielę w formule Classic (12 km + 50 przeszkód). Oprócz tego dostępne będą formuły Kids, Junior i Family.

Na startujących czekają wyjątkowe medale z oznaczenie tego jubileuszowego biegu.  Otrzymają je wszyscy, którzy dobiegną do mety formuły Rekrut bądź Classic.

Gdyński Park Kolibki to świetna lokalizacja dla Runmageddonu. Bliskość plaży i morza powoduje, że uczestnicy chętnie mierzą się tam z przeszkodami, wskakując do morskiej wody, czołgając się po piasku. W tym roku  linia startu znajdować się będzie na plaży, więc uczestnicy z bliska przyjrzą się urokom polskiego wybrzeża.

W Gdyni zadebiutuje nowa przeszkoda przygotowana przez Toroz. Pojawi się ona na trasie Rekruta i Classica. Konstrukcja ta sprawdzi zwinność biegaczy i siłę ich rąk. Więcej o tej przeszkodzie znajdziecie w artykule: Runmageddon pokazał nową przeszkodę i odpalił konkurs ws. jej nazwy.

Z Trójmiasta Runmageddon przeniesie się do Krakowa i Warszawy, a następnie na południe Polski (Lesko???), gdzie w październiku odbędzie się Finał Runmageddonu 2021, Mistrzostwa Polski Runmageddonu i gdzie oficjalnie zostanie zakończony sezon 2021.

(na podst. mat. pras.)

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany