Już w sobotę 9 września 2023 roku w halach PTAK Warsaw Expo (Hala D, wejście D16) w Nadarzynie k. Warszawy (Aleja Katowicka 62) odbędą się pierwsze w Polsce zawody Hyrox. Towarzyszyć one będą targom FIWE Fitness Trade Show.

Hyrox to zawody łączące bieganie i trening funkcjonalny. Zawodnik ma do przebiegnięcia 8 x 1 km, wykonując między bieganiem 8 różnych treningów. Więcej informacji o Hyrox znajdziecie w artykule: Hyrox: co to jest? Ile kosztuje? Gdzie wystartować? W tym artykule natomiast zebraliśmy niezbędne informacje, które przydadzą się każdemu startującemu w sobotnich zawodach w Warszawie.

Ile wcześniej przyjechać?

Najlepiej pojawić się 1-1,5 godz. przed startem. To pozwoli odebrać pakiet startowy (biuro zawodów będzie czynne od godziny 07:30), przebrać się i rozgrzać przed zawodami.

Czy będzie parking?

Przed halami w Nadarzynie jest duży darmowy parking samochodowy. Należy jednak pamiętać, że w tym czasie odbywają się największe w Polsce targi fitness, więc dojazd na miejsce może zająć trochę więcej czasu niż zwykle, a liczba miejsc parkingowych może być ograniczona. Na zawody możesz też dojechać z Warszawy autobusami nr 703 i 711.

Co potrzebuję, żeby odebrać pakiet startowy?

Do odbioru pakietu startowego potrzeby będzie kod QR, który otrzymałeś w mailu i dokument tożsamości. Kod QR znajdziesz też logując się na swoje konto HYROX i klikając na bilet na warszawskie zawody.

Czy będzie depozyt w którym można zostawić rzeczy?

Obok biura zawodów znajduje się szatnia i depozyt, w którym możesz zostawić swoją torbę sportową.

Czy po zawodach będzie dostępny prysznic?

Niestety nie ma prysznica.

Gdzie znajdę listy startowe?

Listy startowe na zawody Hyrox w Warszawie znajdziesz tu: https://startlist.hyrox.com/

Co to za opaska w pakiecie startowym?

Każdy zawodnik dostaje na rękę opaskę w odpowiednim kolorze – w zależności od kategorii (formuły) w której startuje – kolor opaski pomaga na trasie zidentyfikować ciężary jakie są do tej formuły przypisane. I tak np. biała opaska oznacza, że używamy kettlebell w kolorze białym.

O której godzinie startują poszczególne kategorie?

Poniżej znajdziesz grafikę ze godzinami startów dla poszczególnych kategorii (formuł):

O czym pamiętać przed startem?

Przed udaniem się na linię startu sprawdź, czy masz na nodze założony chip do pomiaru czasu, na ręce masz opaskę którą dostałeś w pakiecie, a wolontariusz na ramieniu napisał Ci numer startowy. Numer startowy zawiera godzinę Twojego startu np. jeśli startujesz o 14:10 to Twój numer może być taki 14105.

Czy kibice płacą za wstęp na zawody Hyrox?

Wyjątkowo na zawody Hyrox w Warszawie kibicie mają darmowy wstęp. Dlatego zabierz ze sobą ich jak najwięcej, niech Cię dopingują i zagrzewają do walki.

 

Jaki jest rozkład miejsc treningowych w hali?

Tak prezentuje się plan hali w której rozegrane zostaną zawody Hyrox w Warszawie:

Czy na trasie będzie woda?

W strefie ROXZONE będzie stanowisko z wodą. Możesz też mieć swoją wodę. Pamiętaj natomiast, że nie możesz przyjmować żadnej pomocy (w tym wody) od kibiców.

Czy w Warszawie mogę zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata Hyrox, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca 2024 w Nicei we Francji?

Tak. Łącznie jest dostępnych 43 slotów. Taką kwalifikację zdobędą zwycięzcy większości kategorii wiekowych w poszczególnych formułach.

Gdzie znajdę swoje wyniki?

Wyniki zawodów Hyrox znajdziesz na tej stronie: https://results.hyrox.com/season-6/

Gdzie znajdę odprawę przed zawodami?

Odprawę przed zawodami (Technical Briefing) dla wszystkich startujących indywidualnie znajdziesz klikają tu, a w tych miejscach jest wideo z odprawą dla wszystkich startujących w parach oraz w sztafetach. W przypadku sztafet na miejscu zostanie przeprowadzona dodatkowa odprawa.

Gdzie znajdę Rulebook?

Gdzie znajdę “Podręcznik Zawodnika”?

“Podręcznik Zawodnika” w którym znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące zawodów Hyrox w Warszawie znajdziesz klikając tu. Przeczytaj go uważnie!

O której godzinie będzie ceremonia medalowa?

Dekoracje najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach (formułach) będzie odbywać się w sobotę od godziny 11:30 do 16:45. Na grafice znajdziesz wszystkie szczegóły:

Czy mogę iść na targi FIWE?

To dodatkowy bonus dla wszystkich startujących w zawodach HYROX w Warszawie. Mają oni darmowy wstęp na targi FIWE. Przepustką do tego jest kod QR Hyrox.

Powodzenia na zawodach w Warszawie.

Przeczytaj także: