Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ninja Track to 100-metrowy tor przeszkód, a na nim 12 konstrukcji. Wszystko zgodne z wytycznymi World OCR. To jedyne takie zawody w Polsce, jeżeli nie liczyć Mistrzostw Polski na torze OCR100M.  

W weekend 27-28 marca w Gdyni, podczas biegu z przeszkodami Biegun – Odwilż na Bagniskach, odbędą się zawody Ninja Track 100 na krótkim torze przeszkód.

 

Tor będzie zgodny z wymogami World OCR – Federation Internationale de Sports d’Obstacles (FISO), czyli Międzynarodowej Federacji Sportów Przeszkodowych. Oznacza to, że będzie on wystandaryzowany, będzie liczył dokładnie 100 metrów i składa się z 12 przeszkód, a jednocześnie będzie na nim rywalizowało dwóch zawodników.

 

Ninja Track 100 to jedyne w Polsce zawody zgodne z wymogami World OCR. Oczywiście jeżeli nie liczyć ubiegłorocznych Mistrzostw Polski OCR na torze OCR100M.

Od tego roku w Ninja Track 100 będą obowiązywać nowe zasady rywalizacji. Będzie miał miejsce podział na zawodników OPEN i PRO.

OPEN –  w tej kategorii mogą wystartować wszyscy, ilość podejść do przeszkody jest dobrowolna. Jedynym ograniczeniem jest tu limit czasu, który wynosi 4 min.

PRO – to kategoria dla zawodowców. Zawodnik będzie miał jedno podejście do przeszkody, a limit czasu ustalony został na 2 min.

 

W Ninja Track 100 do zdobycia będą nie tylko medale, które otrzymają wszyscy, którzy zmierzą się z torem przeszkód, ale dla najlepszych przygotowane są również nagrody finansowe i rzeczowe.

 

Kto nie może być w Gdyni, a będzie chciał oglądać rywalizację zawodników, będzie miał taką okazję podczas relacji live prowadzonej przez członków ekipy Biegun Ninja TeamPawła Murawskiego, aktualnego Mistrza Polski na torze OCR100M i uczestnika programu Ninja Warrior Polska, i Wojtka Borkowskiego, znanego również z polsatowskiego show.

Fot. Biegun Ninja Team / Projecton

Artykuł powstał w ramach prowadzonej na portalu eXtremalny.PL akcji #TydzieńNinjaOCR, podczas której opisujemy zawody na krótkich torach przeszkód.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany