Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sezon 2019 powoli zbliża się do końca. Czas pomyśleć o nowym. Terminy pierwszych biegów z przeszkodami w 2020 roku w Polsce są już od pewnego czasu znane. Kolejne terminy zostaną ogłoszone w tym miesiącu. 

Dość ostrożnie swe plany na 2020 rok zdradza Runmageddon, zapowiadając póki co tylko 2 krajowe eventy, podczas gdy w tym samym czasie rok temu, było to już 5 biegów. Runmageddon tradycyjnie rozpocznie sezon w Warszawie. Aczkolwiek stanie się to stosunkowo późno, bo w weekend 29 lutego – 1 marca 2020 roku. Drugi ogłoszony event to Runmageddon Trójmiasto w dniach 16-17 maja. Można się domyślać, że tydzień później, tak jak to dotychczas bywało, największa seria biegów z przeszkodami w Polsce ponownie pojawi się w okolicach Warszawy.

W pierwszy weekend czerwca (6-7 czerwca) odbędzie się Barbarian Race w Wiśle. Wprawdzie oficjalnie barbarzyński weekend nie został ogłoszony, ale już dawno Grzegorz Szczechla ogłosił 3. edycję Mistrzostw Polski w biegu na skocznię, co w praktyce jest równoznaczne z tym, że w tym samym czasie odbędą się normalne biegi Barbariana.

Swoje biegi zaanonsował Spartan Race. Pierwszy odbędzie się 9 maja, a drugi 8-9 sierpnia. Spartan nie ujawnił jednak lokalizacji. Spodziewamy się tego najpóźniej w listopadzie.

Jeszcze dziś zostaną ogłoszone terminy, a jednocześnie wystartują zapisy, na biegi z serii Formoza Challenge. Wcześniej już o terminach i lokalizacjach poinformował Masakrator, Armagedon Active, Cross Straceńców, Pogrom Wichra i StomilRun.

Kalendarz na dzień 30.09.2019

Październik powinien przynieść wysyp kolejnych terminów przyszłorocznych biegów. W tym miesiącu termin i lokalizację ogłosi Hunt Run. Tu raczej nie będzie niespodzianki i w 2020 roku ponownie będzie to Białka, ale organizator też rozgląda się za dodatkowymi lokalizacjami.

Z przesłanych nam informacji wynika, że w październiku poznamy termin i być może lokalizację pierwsze edycji Tough Mudder, którego tegoroczny debiut nie doszedł do skutku. Na pewno uczyni to Runaway i jeszcze kilka innych biegów, które już zamknęły sezon 2019 i powoli przygotowują się do przyszłego sezonu.

Fot. pexels

Jedna odpowiedź

 1. Adam Nowak

  Bieg Fomoza Challenge odbędą się w przyszłym roku w:

  – Oborniki (6-7.06.2020)
  – Ustka (26.07.2020)
  – Gdynia (4.10.2020)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany