Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja zawodów Sky Tower Run we Wrocławiu, mających rangę Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Do pokonania będzie 1142 schodów. Na zwycięzcę czeka 5000 zł nagrody. Faworytem jest Piotr Łobodziński.

26 maja odbędzie się bieg po schodach Sky Tower Run, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski. W zawodach wystartuje ponad tysiąc uczestników. Swój udział potwierdził Piotr Łobodziński – czterokrotny zwycięzca Sky Tower Run. Czy i tym razem wygra? Czy pobije rekord trasy? A może ktoś okaże się od niego lepszy?

– Start serii elity z roku na rok jest coraz mocniej obstawiony. Niewątpliwą zachętą są wysokie nagrody pieniężne: 5000, 3000 i 1000 zł, ale również chęć zdetronizowania mistrza, Piotra Łobodzińskiego. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już wkrótce! Zapraszam wszystkich chętnych, kategorii jest sporo, warto spróbować swoich sił i przeżyć fantastyczną sportową przygodę – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław.

Wydarzenie poprowadzi Bożydar Iwanow – ceniony dziennikarz sportowy telewizji Polsat oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław.

Zgłoszenia na zawody będą przyjmowane do 23 maja, ale limit miejsc jest ograniczony, a lista startowa prawie zapełniona. Do 16 maja opłata za start wynosi 60 zł. Później rośnie do 80 zł.

Przy okazji biegu przewidziane są inne atrakcje. W dniach 25-26 maja we wrocławskim Sky Tower, który jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m), trwać będzie wielkie święto sportu i zdrowia. Na miejscu czekać będzie moc atrakcji dla całych rodzin, konkursy z nagrodami oraz duża dawka aktywności fizycznej i wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziały gwiazdy, znane ze swojego zamiłowania do sportu i bycia fit!

Tydzień po Sky Tower Run, w dniu 1 czerwca i również we Wrocławiu, odbędzie się bieg Stadium Gym Race 2019. Areną zmagań będzie Stadion Wrocław przy ulicy Śląskiej 1. To połączenie biegu po schodach, których zawodnicy będą mieli do pokonania 1600 (w górę i w dół), ze stacjami ćwiczeń. Ambasadorem biegu jest Tomasz Danielkiewicz. Podczas zawodów zostanie przeprowadzona charytatywna akcja „Superbohater potrzebuje pomocy”, podczas której będą zbierane środki na leczenie 8-letniego Ignasia.

Wrocław nie będzie jedynym miejscem, gdzie jeszcze w tym roku będzie można pobiegać po schodach. W dniu 29 czerwca odbędzie się 5. edycja Biegu im. Stanisława Tyma (PKiN, Warszawa, 793 stopnie, 30. Pięter). Na 26 października zaplanowany jest 5. Bieg po schodach Collegium Altum w Poznaniu, gdzie uczestnicy będą wbiegać na 17. piętro. Późną jesienią powinna też się odbyć druga edycja biegu Star Challenge w Gdyni, gdzie w 2018 roku było do pokonania 34 piętra i 723 schody.

Jedna odpowiedź

  1. Redakcja

    Zawody Stadium Gym Race 2019, które też zostały wspomniane w artykule, a które były zaplanowane na 1 czerwca, zostały odwołane. To już drugi rok z rzędu.

    Redakcja

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany