Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Za oknami robi się coraz cieplej, więc  i sezon biegów ekstremalnych powoli się rozkręca. Po bardzo ciekawym biegowo marcu, kwiecień zapowiada się jeszcze ciekawiej. Zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Marzec w świecie biegów OCR upłyną przede wszystkim pod znakiem dwóch runmageddonowych debiutów. W Maroku zadebiutował Runmageddon Sahara, a w Wierchomli Małej pierwszy Zimowy Górski Runmageddon. Innym wydarzeniem miesiąca był budzący powszechne ochy i achy za organizację, trasę i profesjonalizm, Adrenaline Rush w Radotkach k. Płocka.

Na tle marca kwiecień prezentuje się jeszcze bardziej okazale. Nic dziwnego. Z każdym dniem za oknami będzie robiło się coraz bardziej ciepło i zielono, więc sezon biegów ekstremalnych i przeszkodowych również będzie rozkwitał.

W kwietniu w Polsce łącznie zaplanowanych jest 12 różnych biegów w 6. różnych lokalizacjach. My chcieliśmy zwrócić uwagę na dwie imprezy. Obie odbywają się w Warszawie (i okolicach) w połowie miesiąca.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak przyjmie się Reebok POWERUN by Runmageddon, czyli nowy format miejskiego biegu z przeszkodami zaproponowany przed dwie silne marki.  I czy formuła ta znajdzie kontynuację? Logika podpowiada, że tak. Ale zaczekajmy do 14 kwietnia i przekonajmy się sami.

Drugą interesującą i polecaną przez nas imprezą jest Barbarian Race w Warszawie (14-15 kwietnia), który zostanie rozegrany w …oddalonym o 30 km Wieliszewie. Będzie to pierwsze wyjście Barbarzyńców ze swojego matecznika na południu Polski. Tu jesteśmy spokojni o poziom sportowy, organizacyjny i frekwencję na biegach w Wieliszewie. Po prostu na nie zapraszamy.

Było o biegach krajowych, więc czas na imprezy zagraniczne. Jednakże z udziałem Polaków. Naszą uwagę przykuwa 5. bieg z serii OCR Series, jaki zostanie rozegrany 8 kwietnia w holenderskim Nijmegen. Oczywiście trzymamy kciuki za Grzegorza Szczechlę i innych Polaków tam startujących.

Drugą imprezą jest rozgrywany 14 kwietnia we Włoszech Shardana World Team Challenge. Polskę będzie tam reprezentowała Małgorzata Daszkiewicz, Jagoda Szwarc, Dawid Hajnos i Mateusz Kaczmarski.

Przegląd wszystkich kwietniowych biegów ekstremalnych organizowanych w kwietniu znajdziecie oczywiście w KALENDARZU serwisu eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany