Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Biegi z przeszkodami wchodzą do centrum miast. I to w sprinterskiej, czyli najbardziej widowiskowej formule. W dniach 27-28 lipca na Rynku w Zielonej Górze zostanie rozegrany Eliminator OCR. Szykuje się nie lada gratka nie tylko dla uczestników, ale przede wszystkim dla kibiców. Szczególnie, że będą oni mogli wziąć udział w treningu z najlepszymi zawodnikami drużyny Husaria Race Team.

Eliminator OCR to sprinterska formuła biegu z przeszkodami. Sprinterska i najbardziej widowiskowa. To zawody na 400-metrowym torze przeszkód, który zweryfikuje siłę, wytrzymałość, zwinność, szybkość i charakter uczestników. Zanim jednak dziesiątka najsprawniejszych kobiet i mężczyzn spotka się w wielkim finale, wcześniej musi przejść eliminację i wygrać fazę pucharową.

Eliminator OCR w Zielonej Górze odbędzie się w dniach 27-28 lipca na deptaku w centrum miasta. Zawody odbędą się w ramach Zielonogórskiego Weekendu Pełnego Sportu. Ich organizatorem jest Husaria Race Team, najliczniejsza w Polsce drużyna skupiająca pasjonatów biegów z przeszkodami, oraz miasto Zielona Góra.

Ta formuła biegów z przeszkodami jest wręcz stworzony do tego, żeby być rozgrywana w samym centrum miasta (lub na stadionie) z wieloma kibicami. Sprinterska formuła to klasyczny format kibicowski. Jest widowiskowa, wywołuje emocje, dostarcza adrenaliny. Pozwala kibicować ulubieńcom od eliminacji aż do finału, obserwując ich zaangażowanie i walkę na przeszkodach. Jednocześnie jest przyjemną formą spędzenia wolnego czasu.

Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie możliwość wzięcia udział w darmowym treningu z najlepszymi zawodnikami drużyny Husarii Race Team. To pozwoli im poczuć na własnej skórze, czym są biegi z przeszkodami. Inną przygotowywaną atrakcją będzie bieg dla dzieci na mini torze przeszkód.

Zawody w Zielonej Górze to będzie wejście biegów z przeszkodami na kolejny, wyższy poziom. Z imprezy organizowanej głównie dla ścigających się zawodników, do wydarzenia sportowego cieszącego się zainteresowaniem kibiców. Na ten ostatni aspekt zwraca uwagę Rafał Kasza, znany zawodnik biegów z przeszkodami, a jednocześnie radny z Zielonej Góry, który zaangażowany jest w organizację wydarzenia.

“Centrum miasta, środek wakacji i atrakcyjna formuła gwarantują tłumy kibiców. Szczególnie, że będą na nich czekały również inne atrakcje. Będzie sportowo i piknikowo. Będzie muzyka, będą wystawiały się lokalne firmy, zjeść będzie można w pobliskich restauracjach, a dla dzieci przygotowane będą animacje i dmuchańce.”

Zielonogórski Eliminator OCR może okazać się przełomowy również z innego powodu. Dla dowolnego miasta w Polsce to doskonała forma promocji, poprzez zaoferowanie mieszkańcom interesujących, a przede wszystkim niebanalnych, zawodów sportowych. Szczególnie, że mieszkańcy mają możliwość w nich wystartować, wziąć udział w treningu lub dopingować startujące dzieci.

Zapisy na Eliminatora OCR ruszył po koniec kwietnia. Dla mężczyzn przygotowanych jest 300 miejsc, a dla kobiet 150. Do końca maja pakiety startowe są do nabycia po 69 zł, w czerwcu i lipcu po 79 zł, a na miejscu przed zawodami po 89 zł.

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

Sobota 27.08.2019

  • Eliminacje do Fazy Pucharowej
  • Faza Pucharowa

Niedziela 28.08.2019

  • Bieg dla dzieci na mini torze przeszkód (w kategoriach wiekowych)
  • Darmowy treningi dla kibiców
  • Finał Eliminator OCR

Zawodnicy będą rywalizować na 400-metrowym torze przeszkód z 8 przeszkodami. Co ciekawe, za niepokonanie przeszkody przewidziane są karne burpeesy.

Jak wyjaśnił nam Piotr Zabiegaj, szef drużyny Husaria Race Team, w sobotnich eliminacjach wezmą udział wszyscy zapisani zawodnicy i zawodniczki. Z puli 300 mężczyzn zostanie wyłonionych 60 najlepszych, którzy w Fazie Pucharowej spotkają się z 20 rozstawionymi zawodnikami OCR (ang. Obstacle Course Racing). Lista rozstawionych zawodników zostanie opublikowana jeszcze w maju.

Faza Pucharowa przypominać będzie System KO (ang. knock-out) znany ze skoków narciarskich. I tak najsłabszy z grupy wyłonionej w Eliminacjach spotka się z najwyżej rozstawionym zawodnikiem OCR. Zostaną przeprowadzone 3 rundy pucharowe, które wyłonią 10 najlepszych zawodników. To oni spotkają się w niedzielnym finale.

W przypadku kobiet w eliminacjach wystartuje maksymalnie 150 pań. Rozstawionych również będzie o połowę mniej zawodniczek, ale do finału awansuje już ich 10.

W finale zawodów Eliminator OCR wystartuje 10 najlepszych zawodników. Każdy z nich będzie miał dedykowanego sędziego. Po każdym okrążeniu toru przeszkód, odpadać będzie ostatni z tej grupy. Zawody będą trwały aż na polu boju zostanie tylko zwycięzca.

Dodatkową atrakcją dla startujących i urozmaiceniem ich pobytu w Zielonej Górze, będzie after party w zielonogórskim klubie X-Demon. Husaria nie mówi też ostatniego słowa ws. Eliminatora OCR. Jeszcze w tym roku odbędzie się jego kolejna edycja.

Do zielonogórskiego Eliminatora będzie można się przygotować podczas organizowanego przez Rafała Kaszę specjalnego treningu OCR. Odbędzie się on w niedzielę 12 maja o godzinie 11:00 w Zielonej Górze przy ulicy Kożuchowskiej 42.

Fot. FB Husaria Race Team

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany