Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W ciągu najbliższych dni rząd przedstawi dodatkowe formy wsparcia dla branż objętych nowymi ograniczeniami w związku z pandemią. W tym m.in. dla branży fitness. Celem jest utrzymanie zatrudnienia w tych branżach.

Dziś odbyło się posiedzenie Gospodarczego Sztabu Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Jak poinformowano w komunikacie po posiedzeniu, poświęcono ono było dodatkowym formom wsparcia dla branż dotkniętych lockdownem.

Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa.

Sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach. Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni.

W spotkaniu wzięli udział: wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, Prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny, szef KNF Jacek Jastrzębski oraz Rzecznik Rządu Piotr Müller.

Od soboty 17 października w Polsce zaczną obowiązywać nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. W ich efekcie zawieszona zostaje działalność siłowni i basenów. Ograniczenia dotkną też organizatorów imprez sportowych i kulturalnych, gastronomię i handel.

Czytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany