Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Albon i Webster wywalczyli tytuły mistrzów świata w biegach z przeszkodami na standardowym dystansie. Drugiego dnia  Mistrzostw Świata OCR w Londynie z dobrej strony pokazali się Polacy. W „wiekówce” medale do kraju przywiezie Małgorzata Daszkiewicz, Dawid Hajnos, Wojciech Sobierajski, Tomasz Danielkiewicz i Robert Krzystyniak.

Sobota była drugim dniem, odbywających się pod Londynem, Mistrzostw Świata OCR (w biegach z przeszkodami). Zawodnicy rywalizowali na standardowym dystansie, czyli 15 km z okrągłą setką przeszkód.

Historia lubi się powtarzać. Szczególnie w sporcie. Jonathan Albon wygrał rywalizację wśród mężczyzn w prestiżowej kategorii Pro Men i zdobył tytuł Mistrza Świata w biegach OCR. Już drugi podczas tych mistrzostw. W piątek był najlepszy na krótkim dystansie (3 km + 24 przeszkody). Wśród kobiet triumfowała Kanadyjka Lindsay Webster. Oboje tym samym powtórzyli swój sukces sprzed roku z Kanady, a także z odbywających się pod koniec września Mistrzostw Świata Spartan Race 2018.

Zwycięstwo Albona na 15 km praktycznie od początku było niezagrożone. Ciekawa walka rozegrała się tuż za jego plecami. Goniący Brytyjczyka przez większość dystansu Thibault Debusschere, w samej końcówce został wyprzedzony przez Siergieja Silina.

Jeszcze ciekawsza rywalizacja toczyła się za plecami Webster. Dość nieoczekiwanie Amerykanka Rebecca Hammond, będąca jedną z faworytek mistrzostw, ukończyła rywalizację na 4. miejscu. Srebro zdobyła Ida Mathilde Steensgaard z Danii, a brąz Karin Karlsson ze Szwecji.

Na standardowym dystansie słabo wypadli startujący w elicie Polacy. Najlepszym wynik uzyskał Łukasz Wańczyk, który zakończył rywalizację na 84. miejscu, tracąc do Albona ponad 33 minuty.

 

5 medali Polaków w kategoriach wiekowych

Polacy ponownie z dobrej strony pokazali się rywalizując w „wiekówkach”. Na standardowym dystansie zdobyli 5 medali, po tym jak dzień wcześniej na krótkim dystansie wywalczyli ich 3. Co istotne, na podium ponownie stanęli Wojciech Sobierajski i Dawid Hajnos.

Mistrzostwa Świata OCR 2018 (15 km + 100 przeszkód) – medalowe miejsca Polaków w “wiekówce”:

  • 2. msc. Małgorzata Daszkiewicz (30-34)
  • 2. msc. Wojciech Sobierajski (25-29)
  • 2. msc. Robert Krzystyniak (40-44)
  • 2. msc. Dawid Hajnos (18-24)
  • 3. msc. Tomasz Danielkiewicz (30-34)

Niedziela będzie ostatnim dniem Mistrzostw Świata OCR 2018. Będą rywalizować drużyny. Liczymy na medale Polaków.

Czytaj także: 1. dzień Mistrzostw Świata OCR: Król Albon Pierwszy, medale Polaków w wiekówce

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany