Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Spartan Race zapowiada nowe przeszkody, nowe zasady i być może powrót do Polski w 2023 roku. Armagedon Active wskazuje miasta, w których w kolejnym sezonie zorganizuje swoje biegi. Runmageddon natomiast w najbliższy weekend wybiera się do Szczecina. Zapraszamy do lektury 10 przeszkodowych newsów z ostatnich dni.

Spartan: New obstacle. New Rules.

Spartan zamieści w swoich mediach społecznościowych filmik reklamujący sezon biegowy 2023. A wraz z nim znalazła się zapowiedź, że na trasach pojawią się nie tylko nowe przeszkody, ale i nowe zasady rywalizacji. O co może chodzić?

 

Spartan (być może) wraca do Polski

Spartan opublikował kalendarz biegów na sezon 2023 dla naszej części Europy. Jak sami podkreślają, kalendarz ma jeszcze wstępny charakter, ale trudno nie odnotować w nim dwóch terminów biegów w Polsce. Pierwszy w lipcu, a drugi w sierpniu. Jest więc cień szansy na to, że po przerwie ponownie będzie można zmierzyć się z przeszkodami Spartana w polskich górach.

Więcej o tym przeczytasz tu: W 2023 roku Spartan wraca do Polski, ale…

 

Mistrzostwa Europy Spartan 2022

Pozostając jeszcze w temacie Spartana. W weekend 8-9 października w Londynie odbędą się Mistrzostwa Europy Spartan 2022. Będzie to już 8. edycja mistrzostw. Ostatni raz ta impreza odbyła się w Wielkiej Brytanii w 2016 roku. Rywalizacja odbywa się w formule Beast, czyli na dystansie 21 km z 30 przeszkodami.

 

Wyniki Mistrzostwa Świata OCR 2022

Ida Mathilde Steensgaard, Lindsay Webster, Veejay Jones i Tyler Veerman zdobyli indywidualne tytuły mistrzów świata podczas rozegranych w ostatni weekend września Mistrzostwa Świata OCR 2022 w USA. Szczegółowe informacje o wynikach mistrzostw znajdziecie w artykule: Mistrzostwa Świata OCR 2022: wyniki, tabele, mapy tras i zdjęcia.

 

Gadzińska i Skrodzki wygrywają zawody Ninja Run

Dorota Gadzińska wśród kobiet, a Mateusz Skrodzki wśród mężczyzn najlepiej poradzili sobie na torze przeszkód podczas zawodów Ninja Run Show w Tomaszowie Mazowieckim. Na podium zawodów stanęli jeszcze: Lucie Badalikova, Kasia Jonaczyk, Witalij Orichowski i Michał Grochoła.

 

Wystartowały zapisy na Ninja Series

Po d koniec września wystartowały zapisy na zawody Ninja Series – Final Battle. Zawody odbędą się w dniach 10-11 grudnia 2022 roku w Centrum Sportu w Błoniu niedaleko Warszawy. Będzie to jednocześnie zamknięcie całego sezonu.

 

Przeszkodowy Bieg Hutnika w Warszawie

W niedzielę 9 października odbędzie się 6. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika. To jedyny industrialny bieg przeszkodowy w Polsce. Areną zmagań z przeszkodami będzie teren Huty ArcelorMittal w Warszawie. Uczestnicy zmierzą się z trasą 12 km. Zostały jeszcze pojedyncze pakiety startowe na ten bieg. Więcej o biegu przeczytacie w artykule: Nowe wyzwania na Przeszkodowym Biegu Hutnika 2022 (nowa trasa)

 

Runmageddon pokazał przeszkody

W najbliższych weekend Runmageddon wyrusza do Szczecina, gdzie biegacze będą mogli zmierzyć się z przeszkodami startując w formułach: Intro, Rekrut i Classic. Organizatorzy pokazali TOP10 przeszkód, jakie pojawią się w Szczecinie. Będzie to m.in.: Rampa, Fireman, Kołkosznikov, Ściana Końska i UFO.

 

Armageddon Active ujawnia lokalizacje na 2023

Organizatorzy biegów przeszkodowych Armagedon Active opublikowali grafikę z lokalizacjami swoich biegów w 2023 roku. W trzech przypadkach podano konkretne miejscowości (Sieradz, Łódź, Kamień), a w dwóch pozostałych regiony (woj. dolnośląskie i śląskie). Łącznie wszystkich biegów ma być 5-6. Daty jeszcze nie są znane.

 

Test nowej dyscypliny Pięcioboju Nowoczesnego

W dniu 1 września poinformowaliśmy, że w dniach 7-8 października w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbędzie się kolejny już test nowej piątej dyscypliny Pięcioboju Nowoczesnego, czyli rywalizacji na torze przeszkód (zobacz: W Zielonej Górze odbędą się testy nowej dyscypliny Pięcioboju Nowoczesnego). Środowisko przeszkodowców na tym teście będą reprezentować: Kasia Jonaczyk, Paula Kulig, Jan Tatarowicz i Grzegorz Niecko. Profil OCR Polska dodatkowo poinformował, że podczas testu odbędzie się rywalizacja Zawodnicy OCR/Pięcioboiści. W takich zawodach może wystartować każdy, kto się zgłosi do 5 października.

 

Przeczytaj także: 5 gorących przeszkodowych newsów prosto z Runmageddonu

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany